• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-19186-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خبر داد

مشارکت 540 دانشجومعلم در اردو حیات طیبه دانشگاه فرهنگیان

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان از مشارکت 540 دانشجومعلم در چهارمین اردو حیات طیبه دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین امین‌الله دادگر در نشست خبری چهارمین دوره حیات طیبه دانشگاه فرهنگیان کشور که 21 مرداد ماه در سالن کنفرانس امام رضا(ع) پردیس شهید بهشتی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: تعداد شرکت‌کنندگان  در چهارمین اردو حیات طیبه  در بخش خواهران دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور 280 و تعداد برادران 260 نفر است. دانشجو معلمانی که در محل تحصیل خود فعالین بخش‌های مختلف هستند و دارای ویژگی‌هایی از جمله تحرک و پویایی هستند و تفکر نقادانه دارند با دو برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه می‌شوند و ابتدا سولاتی را به صورت مجازی پاسخ می‌دهند و تحیلی می‌کنند و سپس به صورت مصاحبه تلفنی به اردو دعوت می‌شوند.

وی درباره روز خبرنگار و اهمیت جایگاه رسانه، تاکید کرد: تردیدی در اهمیت نقش رسانه‌ها در مطالبه‌گری متعهدانه و پیشگیری از معضلات اجتماعی نیست. اگر جامعه‌ای بخواهد با توفیقات بیشتر مواجه شود و در نقش تحولی خود موفق باشد، چاره‌ای ندارد که با اعتماد و صداقت به کار حرفه‌ای خبرنگاران نگاه کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دادگر درباره اهمیت جایگاه تعلیم و تربیت، خاطرنشان کرد: عرصه تعلیم و تربیت عرصه بسیار مهمی است و تربیت‌نسل، انسان‌سازی و کادرسازی را بر عهده دارد. در دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم اتفاق می‌افتد و این دانشگاه با تمام شباهت‌هایی که با دانشگاه‌های دیگر دارد، اما دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد نیز هست. نظام تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان موفقیت‌های ارزشمندی دارد و البته نواقصی هم وجود دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: دانشگاه فرهنگیان به دو برنامه  متعهد است؛ اول اینکه برنامه رسمی درسی را مانند دانشگاه‌های دیگر دنبال می‌کند و دوم برنامه غیر رسمی است که در قالب امور فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و فعالیت‌های دانشجویی انجام می‌گیرد.

وی در خصوص اهمیت و جایگاه اردو فرهنگی و معرفتی حیات طیبه، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه فرهنگیان اردوهای فرهنگی معرفتی حیات طیبه است که به لحاظ اهمیت تکوین هویت شخصی و معلمی در دانشگاه فرهنگیان اهمیت بالایی دارد و دادن این هویت به دانشجو معلمان باعث ایفا نقش پر ثمرتری از دانشجویان می‌شود. در طرح حیات طیبه انتظارات و توصیه‌های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی از طریق همین طرح پیگیری می‌شود. انتظار داریم دانشجو معلمان پس از پایان دوره به مراکز خود بازگرند و این آموزش‌ها را در محل تحصیل خود پیاده کنند.  

انتهای پیام