• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 966-3391-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

جزئیات مراسم روز عرفه در حرم رضوی

معاون تبلیغات و ارتباطات آستان قدس رضوی گفت: مراسم روز عرفه و شهادت حضرت مسلم‌ ابن عقیل و هانی‌ ابن عروه(س) فردا پنج‌شنبه در حرم رضوی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: این مراسم فردا 9 شهریور ماه از ساعت 16 تا 19 در صحن جامع رضوی برپا می‌شود. مهدی سماواتی دعای عرفه را در این صحن قرائت می‌کند و صوت آن همزمان به صورت سراسری در صحن‌های اماکن متبرکه پخش خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه بزرگداشت هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: امروز عصر به همین مناسبت ساعت 17:30 در ایوان مقصوره صحن جامع گوهرشاد مراسمی برپا می‌شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات آستان قدس رضوی یادآور شد: جشن‌های دهه ولایت و امامت که از عید قربان تا عید غدیر برپا می‌شود از پنج‌شنبه این هفته آغاز خواهد شد، این جشن‌ها هر شب با مدیحه‌سرایی و سرودخوانی بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی برگزار می‌شود.

وی با با بیان ویژه برنامه‌هایی در رواق حضرت مصعومه(س)، حضرت زهرا(س) و دارالحکمه ویژه بانوان با موضوع روز عرفه در حرم رضوی برگزار می‌شود، گفت: قبل از نماز ظهر و عصر سخنرانی‌ با موضوع تحلیل حرکت امام حسین(ع) و آغاز نهضت حسینی در رواق دارالحکمه برگزار می‌شود.

حسینی با اشاره به برنامه‌های رواق حضرت معصومه(س) و حضرت زهرا(س) عنوان کرد: سخنرانی با موضوع روز عرفه ویژه بانوان روز پنج‌شنبه هفته جاری قبل از نماز ظهر و عصر و سخنرانی با موضوع رمز اجابت دعا در روز عرفه قبل از نماز ظهر و عصر در رواق حضرت زهرا(س) برپا می‌شود.

انتهای پیام