• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-17414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی خبر داد؛

بستۀ حمایتی 200 هزار تومانی برای بیش از 22 هزار دانش‌آموز استان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی اظهار کرد: 22 هزار و 500 دانش‌آموز در سطح استان داریم که برای هر یک از آن‌ها بسته پوشاک و لوازم‌تحریر به‌ارزش 200 هزار تومان در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محسن مسعودیان‌راد در خصوص پایگاه حامی جشن عاطفه‌ها عنوان کرد: 64 پایگاه، 57 مرکز نیکوکاری، 155 مرکز روستایی، 154 مسجد، 65 ایستگاه خیابانی و با  همکاری مرکز اصناف، 8 مجتمع و 96 مرکز صنفی هماهنگ کرده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی با بیان این‌که «طبق ابلاغ استاندار تمام فرمانداران باید در جشن مشارکت داشته باشند»، تصریح کرد: جشن عاطفه‌ها را در دو بخش برگزار می کنیم که هم از مهر علوی در این ماه و هم از شور حسینی در جهت پررنگ‌کردن مراسم جشن عاطفه‌ها و دستگیری از دانش‌آموزان نیازمند استفاده کنیم و مرحله بعدی آن 19 مهر در سطح کلیه مدارس با مشارکت عامۀ دانش‌آموزان و اداره آموزش‌وپرورش با مشارکت فراگیر در بوستان چهل بازار مقابل نمایشگاه بین‌المللی برگزار می‌شود.

مسعودیان ادامه داد: ما پیش‌بینی کرده‌ایم حدود 4 میلیارد و دویست میلیون تومان کمک دریاف کنیم که تا الان حدود 3 میلیارد و 200 میلیون تومان تحقق پیدا کرده است.

وی گفت: ما امسال با جامعه‌های هدف هماهنگ کردیم تا هرچه سریع‌تر مبالغ را جمع‌آوری و در زمان مناسب به دست نیازمندان برسانیم و مابقی دریافتی‌ها را در جهت نیازهای متنوع مددجویان استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی اظهار کرد: ما امیدواریم بتوانیم دو برابر مبلغ محقق شده را جمع‌آوری کنیم؛ عمده کمک‌های صورت گرفته در غالب بسته‌ها و کالا صورت می‌گیرد که مردم تلاش کنند در هر صورت ممکن کرامت دانش‌آموزان مدنظر قرار بگیرد و تا حد امکان در بسته‌های شکیل برای ما ارسال کنند.

مسعودیان عنوان کرد: آنچه که در بین دانش‌آموزان افزایش یافته نگاه به اشتغال در تحصیل است و با افزایش محصلین بیکار ناامیدی و در اثر آن و با ترک تحصیل مشکلات فراوانی به وجود بیاید؛ ما باید کاری کنیم و نگاه بهر آموزش و پرورش نیز تاثیر گذار است.

وی در خصوص آسیب‌های اجتماع گفت: فضای مجازی و گسست‌هایی که در نسل‌ها و خانواده‌ها به وجود آمده مسائل بسیاری وجود دارد که امداد فقط به بحث مالی ورود پیبدا کرده است. آینده نیاز جامعه مرتفع بکند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی تصریح کرد: مشارکت خیرین مشارکت قابل قبولی است و با اهتمامی که استاندار به خرج دادند یک رشد جهشی داشتیم که با ابلاغ استاندار و همکاری همه دستگاه‌های دولتی صورت گرفته است.

مسعودیان مطرح کرد: در بین این دانش‌آموزان نخبه‌هایی وجود دارند که ما باید آن‌ها را کشف و به آن‌ها کمک کنیم.

 وی عنوان کرد: آمار دانش آموزان در سطح کشور در حال کاهش است و هرم سنی جمعیت دچار وضعیت خاصی است به همین دلیل با افت جمعیت دانش‌آموزی مواجه هستیم؛ به علاوه سال گذشته پالایش انجام شد و خانواده‌هایی از چرخه نیازمندی خارج شدند.

وی در خصوص آمار دانش‌آموزان تحت پوشش عنوان کرد: در سال جاری23 هزار و 384 و سال گذشته نزدیک به 24 هزار بوده است. هر ساله افت طبیعی در این زمینه تعداد دانش‌آموزان داریم. از 22 هزار دانش‌آموز13هزار و 459 نفر شهری و 8 هزار و 925 دانش‌آموز روستایی هستند که از این تعداد 10 هزار و 989 دختر و 11 هزار و 395 پسر هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی ادامه داد: سال گذشته حدود 16 هزار نفر را از چرخه نیازمندی خارج کرده‌ایم و اکنون حدود 132 خانوانر معیشت بگیر در استان داریم که در پایان سال گذشته 128 هزار نفر بوده است.

مسعودیان اضافه کرد: به دنبال جذب سهمیه بوده‌ایم با این وجود تعداد نیازمندان با توجه به شرایط اقتصادی کشور زیاد است و باز هم تا پایان سال پالایش در جریان است. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی مطرح کرد: سال گذشته برای اولین بار تعداد خروجی‌ها و توانمند شده‌‌ها به طور معنی‌داری افزاش یافت و بیش‌تر از تعداد افراد اضافه شده به ما بود؛ از لحاظ بعد خانوارها در سال گذشته 175 هزار نفر ؟؟ بگیر و خدمتی در غالب 391 هزار نفر ساماندهی شدند؛ حدود 70 درصد خانوارهای ما یک یا دو نفره هستند 

مسعودیان تاکید کرد: همه شرایطما با قید نیازمندی است و به حرف فوت سرپرست یا هر دلیل دیگری فرد تحت پوشش قرار نمی‌گیرد برخورد و ملایم باعث افزایش امید تا به هر حال آنچه ما دریافت کرده‌ایم

وی در خصوص حمایت از اتباع خارجی تصریح کرد: امداد به دلیل لزوم و جود شناسنامه اتباع خارجی  از طریق دیگری کمک می‌کند و خانواده‌های تحت پوشش ما ملزم به ارائه اوراق هویتی هستند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی اضافه کرد: برای اشتغال دانش‌آموزان بحث‌های حرفه و مهارت آموزی در طول سال برنامه‌هایی داریم به ویژه در زمان تعطیلی آنها؛ در قوچان آموزشگاه‌های آرایشگری برای همه دانش آموزان دایر شده که در حال درآمد زایی است و در زمینه‌های دیگر گلخانه و دامداری نیمه صنعتی را شروع کرده‌ایم و برخی به درآمد رسیده است.

انتهای پیام