• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-19290-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مشهد:

مراحل بتن‌ریزی 470 واحد در بخش رضویه، به انجام رسیده است

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مشهد گفت: مراحل بتن‌ریزی 470 واحد در بخش رضویه به انجام رسیده است، همچنین به مردم برای 400 واحد اسکلت واگذار که تعداد 386 از این اسکلت‌ها نصب شد.

مهدی ترکمنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه بازدیدی که روز گذشته با حضور جمعی از مسئولین از مناطق زلزله زده و  روستاهای بخش رضویه از جمله «کلاته حاج علی»، «صالح خانی»، «برج موری»، «کوه سفید»، «کلاته قدم» و «درخت بید» صورت گرفت، اظهار کرد: تا روز گذشته، 275 واحد سقف اجرایی شد و 202 واحد در مرحله سفت کاری قرار دارد، بدین منظور که دیوار چینی آن‌ها انجام شده و این در حالی است که برخی از مردم چادرهای خود را جمع‎آوری کردند و وارد واحدهای مسکونی خود شده‌اند، البته می‌توان گفت، از همان مرحله سفت کاری نیز سکونت به انجام رسید.

وی افزود: پس از وقوع زلزله‌ای که در فروردین ماه سال جاری روی داد در روستای پایین ولایت بخش رضویه، به 14 روستا آسیب وارد شد و 514 واحد مسکونی نیز تخریب شان بیش از 60 درصد بود  و عملیات ده‌سازی آغاز شد.

ترکمنی خاطرنشان کرد: وضعیت احداث واحدهای مسکونی نیز با مشارکت حداکثری مردم انجام می‌شود و در همه مراحل به ویژه در بحث انتخاب پیمانکار و خرید مصالح نیز مردم مشارکت بسیار خوبی داشتند.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مشهد تتصریح کرد: موضوع وام و تسهیلات این مناطق نیز بدین صورت است که هر واحد از 20 میلیون تومان وام برخوردار و که با نرخ چهار درصد و پنج میلیون تومان هم به صورت بلاعوض همراه بوده و عمده‌ای از آن را واگذار کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: ما تا کنون به هر متقاضی سه میلیون تومان وام به صورت بلا عوض واگذار کرده‌ایم و هنگامی‌که کارها به اتمام رسید نیز دو میلیون تومان مابقی را به آن‌ها  پرداخت خواهیم داد.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مشهد با بیان اینکه روند بازسازی این مناطق که قرار بود 6 ماهه به اتمام برسد، به طول انجامید، اظهار کرد: در واقع بحث سقف و دیوار چینی‌ واحدها به اتمام خواهد رسید و مردم می‌توانند در آن‌ها سکونت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: واقعیت امر این است که از مرحله سقف و آغاز دیوارچینی که مرحله سفت‌کاری است، با  همت و تلاش مردم میسر خواهد شد که این موضوع تاثیر بسزایی در امر تسریع روند فعالیت‌ها خواهد داشت. 

ترکمنی عنوان کرد: امیداریم که با آغاز فصل پاییز همه سقف‌ها و دیوار چینی‌ها به اتمام خواهد رسید و در مجموع نیز می‌توان گفت که امید است بنابر زمان بندی که به انجام رسیده، سقف و دیوارهای منازل نیز تا اوایل آبان ماه به اتمام برسد.

انتهای پیام