• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-11887-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

/روی خط تئاتر/

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی:
تئاتر شهرستان‌ها به رقیب تئاتر مشهد تبدیل شده است

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت: تئاتر شهرستان‌ها به رقیب تئاتر مشهد تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، سید جواد اشکذری که ظهر امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد:  این جشنواره از 23 شهریور آغاز خواهد شد و اختتامیه ما در روز 27 شهریور ساعت 17 برگزار خواهد شد.

وی افزود: در ایام جشنواره تمام سالن‌های تئاتر ما مشغول خواهند بود و ما امیدواریم که بتوانیم شهر را از حیث تئاتر در این ایام چراغانی کنیم.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی ادامه داد: همواره معتقد بوده‌ام که 28 شهرستان استان ما باید در حلقه تئاتر حضور جدی و فعال داشته باشند و امسال نسبت به سالیان گذشته حضور بهتری دارند و قطعا رقبای جدی برای تئاتر مشهد خواهند بود.

اشکذری تصریح کرد: مشهد با هفت اثر، کاشمر با دو اثر، یک اثر از قوچان، نیشابور دو اثر و سبزوار و فریمان هم یک اثر در این جشنواره حضور خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: امسال بخش تجربه‌های نو را در جشنواره فجر قرار دادیم زیرا در سال گذشته هنرمندان دهه هفتادی ما در بخش کارگردانی جشنواره فجر کاندیدا شدند که این صدای تغییر نسل تئاتر مشهد را به گوش ما می‌رساند و ما باید برای این نسل جدید برنامه داشته باشیم. 

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی افزود: امسال تئاترها در جشنواره بسیار متنوع هستند و داوران ما بسیار کار سختی را در پیش رو دارند و می‌دانیم که در انتهای جشنواره همه این مطلب را تایید خواهند کرد. 

اشکذری عنوان کرد: داوران بخش اصلی ما نادر برهانی مرند، آرش دادگر و کوروش نریمانی هستند که از تهران می‌آیند و جلسات نقد و بررسی ما را علی جعفری برگزار خواهد کرد.

وی اضافه کرد: امیدواریم که اگر آثار نقد خوبی به دست ما برسد بتوانیم از برگزیدگان این بخش تجلیل کنیم.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با بیان اینکه چند برنامه خوب برای اختتامیه جشنواره پیش‌بینی شده است، گفت: رونمایی از کتاب جشنواره، رونمایی از کتاب درام +4 که شامل آثار موفق دو دوره قبل جشنواره تئاتر استان است نیز در برنامه ما قرار دارد که آثار چهار درام نویس زن استان را شامل می‌شود.  

اشکذری اظهار کرد: اختتامیه بیست و هفتمین دوره جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی با حضور مدیران درجه یک تئاتر کشور و وزارت ارشاد برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا جوایز جشنواره را ارتقاء بدهیم و سعی کنیم تا با جذب اسپانسر بهتر و بیشتر در خدمت هنرمندان باشیم.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی در خصوص ارتقاء وضعیت کیفی بخش نمایشنامه نویسی جشنواره نیز اظهار کرد: برای این بخش در طول سال گذشته برنامه‌های آموزشی خاصی را برگزار کرده‌ایم که نتیجه آن افزایش تعداد هنرمندان ما در این بخش و رشد آثار رسیده به جشنواره است، اما تلاش ما در واقع بعد از اتمام جشنواره آغاز خواهد شد و ما خواهیم کوشید تا با برنامه‌ریزی‌های مدون زمینه را برای افزایش کیفیت این بخش انجام دهیم کما اینکه هم اکنون هم کیفیت این بخش بالاست و ما در تمام جشنواره‌های ملی جوایز مربوطه را کسب می‌کنیم اما باید زمینه را برای ارتقاء هرچه بیشتر هنرمندان و درام‌نویسان جوانمان فراهم کنیم.

انتهای پیام