• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-12284-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مردم امریکا با مالیات بر سوخت‌های فسیلی و تامین مالی انرژی‌های تجدیدپذیر موافقند

بر اساس تحقیقات جدید بیشتر مردم ایالات متحده موافق مالیات بر سوخت‌های فسیلی هستند تا درآمد آن صرف انرژی پاک و زیرساخت‌های آن شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از فیز، این تحقیق توسط دانشگاه ییل صورت گرفته و به بررسی تمایل آمریكایی‌ها برای پرداخت مالیات بر كربن و استفاده از آن در زیرساخت‌های انرژی تجدیدپذیر و پاک پرداخته است.

سرپرست این تحقیق استاد متیو جوتچن اظهار کرد: ایده مالیات بر کربن چیز جدیدی نیست و در واقع توسط برخی از رهبران محافظه کار ارشد در ایالات متحده مطرح شده و درآمد حاصل از آن نیز شامل حال خانوارهای آمریکایی شده است.

با این وجود هدف ما از این تحقیق درک میزان حمایت عمومی مردم آمریکا برای پرداخت مالیات بر کربن برای مقابله با تغییرات اقلیمی است.

محققان نظرسنجی ملی از 1226 بزرگسال آمریکایی 18 ساله و بیشتر انجام دادند. در این نظرسنجی ایده مالیات بر کربن برای مقابله با تغییرات اقلیمی معرفی و سپس از پاسخ دهندگان خواسته شد که بگویند آیا موافق هستند درآمد حاصل از چنین مالیاتی برای مقابله با تغییرات اقلیمی استفاده شود یا نه؟ به پاسخ دهندگان 10 دسته‌بندی مختلف هزینه داده و خواسته شد تا نشان دهند که آیا از آنها پشتیبانی می‌کنند یا مخالفت این طبقه‌بندی هستند.

پروفسور جوتچن در ادامه افزود: ما دریافتیم که بیشترین میزان حمایت( تقریبا 80 درصد) از این  درآمد مربوط به توسعه انرژی پاک و بهبود زیرساخت‌های آن در ایالات متحده مانند جاده‌ها و پل‌ها است.

به طور متوسط یک خانواده آمریکایی حاضر به پرداخت مبلغی حدود 177 دلار در سال برای مالیات بر کربن بر قبوض انرژی خود است که این مبلغ حدود 22 میلیارد دلار می‌شود و مبلغ قابل‌توجهی در سرمایه‌گذاری انرژی پاک و زیرساخت‌های مربوط به آن می‌شود.

جالب اینجاست که تجزیه و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که مردم ( بیش از 70 درصد) مایل به اختصاص بخشی از درآمد حاصل از مالیات بر کربن به معدنچیان زغال‌سنگ برای جبران تاثیر کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی هستند.

این تحقیق در مورد مالیات بر قبوض انرژی بوده و پاسخ‌ها نشان داد که اقلیتی از هر گونه سود سهام پرداختی حمایت نمی‌کنند. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد مالیات بر کربن انقلابی در استفاده از انرژی پاک در ایالات متحده برپا خواهد کرد.

نتایج این تحقیق در نشریه Scientific Research Letters منتشر شده است.

انتهای پیام