• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-19590-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاینه فنی خودروهای گازسوز و مالیات دو معضل در کاشمر

رئیس شورای شهر کاشمر گفت: اکنون معاینه فنی خودروهای گازسوز و مالیات به دو معضل اساسی در کاشمر تبدیل شده‌اند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد خباززاده امروز 22 شهریورماه  در جلسه علنی شورای شهر، با بیان اینکه بخش اعظمی از مصوبات شورای شهر برای کسب درآمد است، اظهار کرد: با توجه به اینکه تاکنون کمیسیون‌های شورا شکل نگرفته اما امیدواریم با تشکیل کمیسیون‌ها مسائل کارشناسی شده تر در صحن شورا مطرح شود.

وی با اعلام اینکه کمک‌های مالی شورا به بخش‌های مختلف باید ساماندهی شده باشد، افزود همه باید برای آبادانی شهر تلاش کنیم.

خباززاده با بیان اینکه متأسفانه برخی مسائلی که در چند جلسه اخیر در شورا اتفاق افتاده حاشیه‌ساز شده است، بیان کرد: بدون شک اگر حرفی گفته می‌شود به معنای توهین به صنف و یا اقشار خاصی نیست.

وی با اشاره به اینکه همه اقشار جامعه برای ما محترم هستند، عنوان کرد: شورا هیچ‌گونه توهینی به صنوف مختلف را قبول ندارد.

رئیس شورای شهر کاشمر با اعلام اینکه انتظار داریم التهاباتی که در داخل شورا است به شکلی منعکس نشود که سطح جامعه مشکلات را بیشتر کند، از خبرنگاران خواست به دنبال مشکلات مردم بروند.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک ماه است که معاینه فنی خودروهای گازسوز در سطح شهر مشکل‌ساز شده و انجام نمی‌شود، گفت: متأسفانه تاکسی‌های گازسوز مرتب به خاطر معاینه فنی توسط راهنمایی و رانندگی جریمه می‌شوند.

خباززاده اظهار کرد: شخصی که دستگاه‌های مربوطه را آورده به ماشین‌های گازسوز معاینه فنی نمی‌دهد.

وی همچنین به مشکلات مالیات در کاشمر اشاره کرد و گفت: اگر تحقیق کنید می‌بینید مالیاتی که از صنوف کاشمر گرفته می‌شود در مقایسه با سایر شهرها تا چه اندازه بیشتر است.

رئیس شورای شهر کاشمر با تأکید براینکه خبرنگاران به دنبال انعکاس مشکلات مردم باشند، آیین‌نامه داخلی یکی از مهم‌ترین مسائلی هست که در شورا باید به آن پرداخته شود.

وی با تأکید براینکه کمیسیون‌های داخلی باید هرچه سریع‌تر تشکیل شود، شورا را محل مشورت، شور، تفکر و تضارب آرا دانست و افزود: در دوره‌های گذشته کمیسیونهایی به فراخر تصمیم گیری‌هایی که اعضا داشتند تشکیل شده است.

خباززاده با اشاره به اینکه هرچند در شورای شهر کاشمر 11 کمیسیون تشکیل شده اما در شورای شهر تهران ۵ کمیسیون، شورای عالی استان‌ها ۵ کمیسیون و شورای استان با 28 شهر سه یا چهار کمیسیون دارد، بیان کرد: براساس قانون در شهری مثل کاشمر پیش بینی شده دو کمیسیون تخصصی داشته باشد.

وی اظهار کرد: کمیسیون برنامه و بودجه و عمران شهری و دیگری کمیسیون حقوقی فرهنگی و اجتماعی دو کمیسیونی هستند که بر اساس قانون باید در شورای شهر کاشمر تشکیل شود.

خباززاده با اشاره به اینکه هریک از کمیسیون‌ها در اولین جلسه خود بارأی گیری باید از بین خود یک نفر را به‌عنوان رئیس، یک نفر نایب ریس و دیگری به‌عنوان منشی و مخبر کمیسیون به مدت یک سال انتخاب کنند، گفت: هرچند قانون به‌خوبی کمیسیون‌ها را سازمان‌دهی کرده ولی ما کمیسیونهایی در شورا تشکیل داده‌ایم که در برخی از آن‌ها فرد تصمیم می‌گرفته در صورتی که شورا باید محل مشورت باشد.

وی با اعلام اینکه جلسات کمیسیون‌ها با حضور حداقل دو سوم اعضا اصلی رسمیت یافته و تصمیم‌ها با رأی اکثریت مطلق اعضاء حاضر به تصویب می‌رسد، افزود: به‌رغم اینکه اعضا اصلی کمیسیون‌ها اعضا شورا هستند اما در قبل افرادی از بیرون به‌عنوان صاحب‌نظر عضو کمیسیون شده و حق رأی هم داده می‌شده درصورتی‌که تصمیم‌گیری اصلی باید با اعضا شورا باشد.

رئیس شورای شر کاشمر با بیان اینکه وظایف کمیسیون‌ها مشخص است، اظهار کرد: در داخل این کمیسیون‌ها می‌توان کمیته‌هایی را تشکیل داد.
 
در این جلسه حسین اعمی یکی از اعضاء شورای شهر با بیان اینکه برخی گمان کرده‌اند شهرداری گداخانه است که هر موقع از دربان رد شدند باید پول بگیرند، افزود: باید به گونه‌ای عمل کرد که بعد از چهار سال حداقل 30 درصد مصوبات کسب درآمد باشد.

وی با اشاره به اینکه باید به دنبال مشارکت مردم بود، بیان کرد: شهرداری در هزینه‌های خود باید مدیریت داشته باشد.

اعمی با اعلام اینکه خود شهرداری با مشکلات مالی بسیار مواجه است، اظهار کرد: متأسفانه هر کس می‌خواهد برنامه‌ای برگزار کند از شهرداری کمک می‌خواهد درصورتی‌که باید در هزینه‌ها مدیریت داشت.

انتهای پیام