• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-19690-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استقرار سه موکب در ایام اربعین توسط مردم سبزوار

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سبزوار گفت: با کمک‌های مردم این شهرستان سه موکب در ایام اربعین در عراق  برای خدمات رسانی به زائران برپا می‌شود. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی اکبر دلبری امروز 22 شهریورماه در جلسه ستاد هماهنگی مراسم اربعین این شهرستان در این موکب ها در مدت 10 روز روزانه 18 هزار زائر در سه نوبت پذیرایی و 2500 زائر اسکان می‌شوند. 

وی اظهار کرد: این سه موکب سبزوار به نام های علی بن موسی الرضا(ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و محبان الحسین (ع) در ایام اربعین با اعتبار حدود پنج میلیارد ریال در کشور عراق برپا می‌شود.

دلبری گفت: پارسال نیز موکب صاحب الزمان(عج) شهرستان سبزوار با هزینه سه میلیارد و 800 میلیون ریالی برای خدمت به زائران امام حسین (ع) در ایام اربعین در کربلا برپا شد.
 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سبزوار گفت: مردم این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و 460 میلیون ریال وجه نقد به بازسازی عتبات عالیات کمک کردند. 

وی اظهار کرد: امسال تعهد ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان به ستاد استان به تناسب جمعیت شهرستان چهار میلیارد و 800 میلیون ریال است که باید از طریق نذورات مردمی جمع آوری شود. 

وی ادامه داد: کمک‌های مردمی بازسازی عتبات در ساخت صحن حضرت زهرا (س) در نجف، صحن عقیله بنی هاشم (س) کربلا، صحن امام رضا (ع) در کاظمین، توسعه حرم حضرت ابوالفضل(ع) و حرم امامین عسکری(ع) در سامرا هزینه می شود.

انتهای پیام