• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۴
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 966-9491-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

حجت الاسلام رئیسی:

سینمای ایران پاک‌ترین سینمای جهان است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: سینمای ایران به برکت انقلاب اسلامی پاک‌ترین سینمای جهان است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام رئیسی در دیدار با جمعی از هنرمندان کشور فرا رسیدن ٢١ شهریورماه، روز ملی سینما را به تمامی فرهیختگان و فعالان متعهد عرصه سینما تبریک و تهنیت گفت و با اشاره به نقش‌ هنرمندان‌ عرصه هنرهای تصویری و نمایشی خاطرنشان کرد: باید از هنر متعهد و هنرمند انقلابی حمایت و در جهت رفع نگرانی‌های هنرمندان در عرصه‌های مختلف تولید، توزیع و ... تلاش کرد.

وی با اشاره به استفاده‌ از ابزار هنر در انتقال پیام‌ها و ارزش‌های ديني‌، تصریح کرد: آستان قدس رضوی برای ایفای رسالت‌های عظیم فرهنگی و تبلیغی خود از هنر و رسانه بهره خواهد برد که یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین این هنرها، هنر پویانمایی است. هنرمندان این عرصه تعلق خاطر به اهل بیت(ع)، معارف دینی و انقلاب اسلامی دارند.

رییسی بر ضرورت‌ اهتمام‌ هر چه‌ بيشتر در جهت ارتقاء سطح‌ كيفي‌ و كمي‌ هنرهاي‌ فاخر و متعهد نمايشي‌ تأكيد و عنوان کرد: ما معتقدیم سینمای ایران با وجود انتقاداتی که بر آن وارد می‌شود، پاک‌ترین سینمای جهان است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به لزوم توجه به استعدادهاي‌ ارزشمند موجود در هنر كشور، تصریح کرد: باید از تمام دست ساخته‌های بشر و فناوری‌های نوین در جهت توسعه فرهنگ دینی و انتقال حقیقت پیام انقلاب اسلامی به گوش جهانیان بهره‌ ببریم، قطعا جوانان نخبه، هنرمند، خلاق و با استعداد ایرانی می‌توانند در این عرصه نیز خوش بدرخشند و در حال حاضر نیز دارای جایگاه ویژه‌ای هستند.

وی فعالان جامعه پویانمایی کشور را افرادی متعهد و خوش استعداد دانست و تصریح کرد: بدون تردید این مجموعه سرمايه‌اي عظیم براي كشور است که می‌تواند اثرگذار و هدايت‌ آفرین در جامعه باشد.

رئیسی تولید پویانمایی‌ها با مضامین اسلامی و تربیتی را در پرورش صحیح و تعمیق سبک زندگی اسلامی در نسل نو بسیار مؤثر برشمرد و اظهار کرد: کارگروه تخصصی پویانمایی در آستان قدس رضوی با استفاده از تجربیات و عضویت جمعی از متخصصان و فعالان پویانمایی و هنرهای دیجیتال تشکیل شود تا ضمن حمایت از این هنر، بستری مناسب برای فعالیت هدفمند در جهت خلق آثار پویانمایی مرتبط با رسالت‌های آستان قدس رضوی باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به چهارمین بند از منشور هفتگانه مقام معظم رهبری که در آن استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی عظیم آستان قدس رضوی در فضای عمومی کشور و جهان اسلام مورد تأکید است، بیان کرد: یکی از ابزارهایی که می‌تواند منجر به استفاده بهتر از ظرفیت‌های معارف غنی رضوی و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام شود، صنعت انیمیشن و پویانمایی است که می‌تواند در نسل نو جهان اسلامی اثرگذار باشد.

تولیت آستان قدس رضوی هنرهای تصویری و نمایشی را در عمق بخشی به باورهای دینی نسل نوجوان و جوان کشور بسیار تأثیرگذار دانست و اظهار کرد: دولت باید در حوزه آموزش هنر و رسانه به صورتی فعال وارد شود، اما اگر جایی نقصی بود، با توصیه مسئولیت برداشته نمی‌شود، بلکه باید در جهت جبران آن تلاش کرد.

رئیسی با بیان اینکه نباید به هر قیمتی به دنبال جذب مخاطب بود، اظهار کرد: نباید برای جذب مخاطب، نگاه سکولار را به هنر وارد کرد، مزیت هنر اسلامی در حق گرایی و انطباق آن با فطرت انسان‌هاست.

انتهای پیام