• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-5884-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

عضو هیات رئیسه انجمن مدیران صنایع استان:

افزایش قیمت دلار فرصت‌سازی اندکی دارد

عضو هیات رئیسه انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی ‌گفت: افزایش قیمت دلار فرصت‌سازی اندکی دارد زیرا حجم صادراتی که داریم خیلی قابل توجه نیست که به این فکر کنیم که این افزایش قیمت برای صادرکنندگان اتفاق خوبی را رقم می‌زند.

فرامرز مرادی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: ارزش قیمت دلار در اصل باید چیزی بیش از آنچه که تاکنون بوده، باشد و دولت با اعمال سیاست‌های خود قیمت ارز را پایین نگه می‎دارد که ارزش پول ایران را حفظ کند.

وی ادامه داد: از طرفی این تنش‌ها باعث شده مردم برای خرید دلار شوق نشان بدهند. بر همین اساس تقاضا بالا رفته و قیمت دلار هم افزایش پیدا کرده است.

عضو هیات رئیسه انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی با بیان اینکه رییس سازمان برنامه و بودجه کشور عنوان کرد که مانع افزایش قیمت ارز خواهند شد، تصریح کرد: اگر قیمت دلار در همین حد باشد، گمان نمی‌کنم بر تولیدات و صادرات ما تاثیر بگذارد. اگر قیمت افزایش پیدا کند، تاثیر خوبی بر صادرات خواهد گذاشت ولی برای تولیدات داخلی تورم ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت دلار فرصت‌سازی اندکی دارد زیرا حجم صادراتی که داریم خیلی قابل توجه نیست که به این فکر کنیم که این افزایش قیمت برای صادرکنندگان اتفاق خوبی را رقم می‌زند. همچنین بخشی از مواد اولیه ما از خارج از کشور وارد می‌شود که این امر در قیمت تمام شده نیز تاثیر می‌گذارد.

انتهای پیام