• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-5984-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس اتحادیه طلا و جواهر مشهد:

افزایش قیمت دلار موقتی است

رییس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: افزایش قیمت دلار موقتی است و به عقیده من تا شنبه هفته آینده آرامش به بازار باز خواهد گشت.

باقر معبودی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت دلار درگیری لفظی بین ایران و آمریکاست. متاسفانه در چند روز اخیر قیمت دلار تا 4100 تومان هم رسید ولی امروز با کاهش قیمت مواجه خواهیم بود.

وی ادامه داد: روزانه دولت دلارهایی را به بازار تزریق می‌کند که کافی است و بیشتر از این نیاز بازار نیست. به عقیده من قیمت دلار دولتی موقت بوده و در چند روز آینده قیمت آن کاهش پیدا خواهد کرد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با بیان اینکه چون افزایش قیمت دلار موقتی است، به عقیده من بر وضعیت تولیدات و صادرات ما تاثیری نمی‌گذارد، عنوان کرد: اما باز هم خللی وجود دارد و آن این است که وقتی ارز دو نرخی می‌شود و نرخ‌ها کاذب است، تاثیر مستقیمی بر صادرات و واردات می‌گذارد.

معبودی‌نژاد با بیان اینکه افزایش قیمت دلار پایدار نخواهد بود و به عقیده من نهایتا تا شنبه هفته آینده آرامش به بازار باز خواهد گشت، تصریح کرد: همچنین سکه و طلا افزایش چشم‌گیر اونس جهانی نداشت و در حال حاضر هر اونس بین 10 تا 15 دلار است اما بحث افزایش قیمت دلار تاثیر مستقیم بر روی قیمت طلا و سکه خواهد گذاشت.

انتهای پیام