• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-10387-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون استاندار خراسان رضوی خبر داد:

رشد 400 درصدی اختصاص نیم‌درصد درآمد شهرداری‌ها به نهاد کتاب‌خانه‌های استان

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: میزان اختصاص نیم‌درصد درآمد شهرداری‌ها به نهاد کتاب‌خانه‌های استان نسبت به سال گذشته رشد 400 درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، دکتر سید جواد حسینی که صبح  امروز در نشست انجمن کتاب‌خانه‌های خراسان رضوی سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: این رشد در 6 ماهه نخست سال 96 نسبت به سال 95 روی داده است و ما امیدواریم که بتوانیم این تخصیص را کامل کنیم. 

وی تصریح کرد: ما در استان 207 هزار عضو کتاب‌خانه داریم و یک میلیون و 400 هزار مراجع به کتاب‌خانه‌ها داشته‌ایم که در این بخش نیز با رشد خوبی نسبت به گذشته مواجه هستیم.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ما در عرصه کتاب‌خانه‌ها در سه قلمرو می‌توانیم تصمیم‌گیری کنیم که یکی افزایش کتاب‌خانه‌هاست، دیگری افزایش فرهنگ کتاب‌خوانی است و دیگری مدیریت کتاب و کتاب‌خانه است. 

حسینی عنوان کرد: در آموزش و پرورش یک اقدام غیر کارشناسی انجام شد که حذف عنوان کتابدار بود که این مساله آسیب‌زاست و باید  در این خصوص کار کارشناسی انجام شود. 

وی اضافه کرد: ما اتفاقات خوبی را در حوزه کتاب در مدارس رقم‌ زده‌ایم که مسابقات مختلف، جشنواره‌های گوناگون، باشگاه‌های کتاب‌خوانی و... از جمله این موارد هستند.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه معرفی اجزای مختلف کتاب در مدارس می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد، گفت: تفاهم‌نامه خوبی بین اداره کل آموزش و پرورش و نهاد کتاب‌خانه‌های استان منعقد شده که بسیار جامع است و باید تلاش کنیم تا مفاد آن بتواند به خوبی و درستی اجرا شود. 

حسینی اظهار کرد: ما باید به دنبال ایجاد روند مناسبی برای مطالعه باشیم زیرا نظام آموزشی ما کنکورزده است و همه دانش‌آموزان برای آینده خود احساس نیاز می‌کنند که تست بزنند و برای درس دین و زندگی که باید در مسیر زندگی آنان موثر باشد، تست می‌زنند؛ کاری که هیچ تاثیری در دین و زندگی آن‌ها ندارد. 

وی ادامه داد: اگر به دنبال افزایش حضور دانش‌آموزان در کتاب‌خانه‌های عمومی هستیم باید تلاش کنیم تا از طریق آموزش و پرورش طرح مدونی را برای افزایش 30 درصدی دانش آموزان در کتاب‌خانه‌های عمومی استان تدوین و در جلسه بعد ارائه دهیم.

انتهای پیام