• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-17186-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

آزمایشگاه سه‌بعدی جنگ فضایی در ایالات متحده


آزمایشگاه مجازی دارپا به ارتش ایالات متحده برای ارزیابی سریع و فناوری‌های یکپارچه فرمان‌ها و کنترل فضا کمک خواهد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اسپیس نیوز، آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی قرارداد سیستم‌های BAE به ارزش  12.8 میلیون دلار را برای پیشرفت آزمایشگاه دیجیتال و کمک به فرماندهان ارتش ایالات متحده برای مبارزه مجازی در فضا ارائه کرد.

هدف از این پروژه ایجاد منطقه جنگی فضایی مجازی است تا رهبران نظامی ایالات متحده بتوانند درک بهتری نسبت به محیط‌زیست فضا و تهدیدات نهانی آن داشته باشند.

مایک پنوزو، مدیر ارزیابی، تجزیه و تحلیل زمین در سیستم‌های BAE در Reston  ویرجینیا اظهار کرد: فرماندهان نظامی باید آگاهی بیشتری از قلمرو  فضایی داشته باشند تا بتوانند ارزیابی، برنامه‌ریزی و اجرای عملیات سریع در این محیط پیچیده فزاینده را داشته باشند.

در این محیط جنگی مجازی فضایی فرماندهان یاد می‌گیرند چگونه از موقعیت خود آگاهی یابند. آگاهی در حوزه فضا به معنی ردیابی و مدیریت هزاران شی است که با سرعت‌های بسیار زیاد حرکت می‌کنند.

این محیط آزمایشی به رهبران اجازه عملکرد در "چند قلمرو" را داده و  اطلاعات حاصل از فضا، زمین، هوا، دریا و یا فضای مجازی برای پشتیبانی از ماموریت‌های فضایی و زمینی همزمان تجزیه و تحلیل می‌شوند. DARPA این پروژه را  نرم‌افزاری قابل‌انعطاف، مقیاس‌پذیر و مطمئن می‌نامد که موجب پیشرفت در فناوری و آزمایش خواهد شد.

مرحله اول پروژه Hallmark بر روی آگاهی موقعیت فضایی و فناوری‌‎های کنترل و فرمان‌ها تاکید دارد. بعد از آن دارپا قصد دارد ویژگی‌های جدید به این سیستم برای واقع‌گرایی و طرحی بر اساس تمرین فناوری‌های کنترل و فرمان در فضا در مقابل تهدیدات پیچیده ارائه دهد.

نتایج تمرینات BAE برای ارزیابی شناختی شرکت‌کنندگان این پروژه و شناسایی فناوری برای استفاده آینده سازمان عملیات مشترک مرکز فضایی و مرکز ملی دفاع فضایی استفاده خواهد شد.

دارپا پروژه Hallmark را در سال 2016 راه‌اندازی کرده تا از تلاش‌های نظامی برای به دست آوردن مهارت‌های مبارزه با جنگ افزارهای  فضایی حمایت کند.

دارپا اعلام کرد: فرماندهان نظامی مسئول آگاهی موقعیت و فرماندهی و کنترل از تجهیزات فضایی در فضا خواهند بود. البته حجم و دامنه عملیاتی در فضا  صدها هزار برابر بزرگتر از اقیانوس‌های زمین است و شامل هزاران شی است که ده ها هزار مایل در ساعت در حرکت هستند. مقیاس‌ها و سرعت‌ها در این محیط بسیار دشوار است.

دارپا انتظار دارد که این فناوری برای فرماندهان آگاهی بی‌نظیری به ارمغان آورد تا بتوانند زمان بندی مورد نیاز برای تصمیم‌گیری و اقدامات را کوتاه‌تر کنند.

مرحله بعدی پروژه Hallmark ارزیابی و تجزیه و تحلیل نتایج در ویرجینیای شمالی است. این  مرکز تجزیه و تحلیل برای توسعه، ادغام، مدل‌سازی، شبیه‌سازی و آزمایش واقعی از نرم‌افزار و فرآیندهای فرمان و کنترل فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد.


انتهای پیام