• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-18914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

تصمیمات شورای ترافیک شهرستان مشهد به مناسبت دهه آخر صفر

تصمیمات شورای ترافیک شهرستان مشهد به مناسبت دهه آخر صفر اتخاذ شد.

محمدرحیم نوروزیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به تصمیمات شورای ترافیک شهرستان مشهد در این خصوص گفت: براساس برنامه ریزی ها قرار بر این شد خیابان شهید اندرزگو به سمت ورودی باب الجواد(ع) برای تردد خودروها، تاکسی ها و نیز وسایل حمل و نقل عمومی و احیانا خودروهای امدادی باز بماند و هیات های آن منطقه به مسیر خیابان امام رضا(ع) و از مسیر چهارراه خسروی به سمت چهارراه شهدا هدایت شوند.

وی ادامه داد: تصمیم دیگر ما این بوده که انتهای مسیر خط ویژه اتوبوس BRT در میدان بیت المقدس(فلکه آب) به دلیل اینکه ازدحام در آن منطقه زیاد است، مسدود مي شود. مقرر شد با تعبیه موانعی توسط شهرداری، این خط ایزوله شود به نحوی که اتوبوس ها امکان دور زدن داشته باشند و مشکلی از این جهت بروز نکند.

معاون استاندار و فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: تصمیم دیگر ما این بود که سازمان ترافیک شهرداری مشهد نیز از میدان توحید تا ابتدای زیرگذر خیابان شیرازی خط ویژه ای برای تردد اتوبوس ها ایجاد کند.

وی بیان کرد: همچنین مقرر گرديد کارگروه فنی ذیل شورای ترافيك تشکیل شود تا دستورالعمل های مربوط به برنامه ریزی حرکت هیات های مذهبی را به روز کنند. این کارگروه در مسیرهای دسترسی این هیات ها به حرم مطهر برنامه ریزی و بازنگری لازم را انجام خواهد داد تا حتي الامكان خط ویژه اتوبوس در خیابان طبرسی نیز باز نگه داشته شود.

معاون استاندار و فرماندار مشهد با بیان اینکه مسیرهای ورود کاروان های پیاده به مشهد نیز مشخص شده، تصریح کرد: برای راهنمایی زوار پیاده و هیات ها نیز با کمک شهرداری مشهد از ظرفیت سمن ها و سازمان های مردم نهاد استفاده شده که تعدادي برای این منظور به کار گرفته شده است تا این افراد در مبادی ورودی شهر مشهد سازماندهی شوند و کاروان ها را به مسیرهای مشخص هدایت کنند.

وی اضافه کرد: در کنار این، پیش بینی هایی نیز برای خروج مناسب زوار از مشهد صورت گرفته است.

انتهای پیام