• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-10587-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

«به‌خاطر پهلوانان کرد سرزمین‌مان»

پویش هنرمندان خراسانی برای کمک به زلزله‌زدگان

فراخوان عمومی پویش هنرمندان و جامعه فرهنگی هنری مشهد برای کمک به زلزله‌زدگان اعلام شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بر اساس این فراخوان اقشار مختلف مردم می‌توانند در کنار هنرمندان خراسانی کمک‌های خود را برای زلزله‌زدگان استان‌های غربی کشور جمع‌آوری کنند.

این برنامه فردا چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ساعت ۱۴ در بوستان ملت، مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) برگزار خواهد شد.

بر اساس فراخوان اعلام شده اقشار مختلف مردم می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود شامل: پتو، چادر مسافرتی، خرما و کنسرو را برای ارسال به مردم غرب کشور به مجموعه امام رضا(ع) تحویل دهند.

همچنین به همین مناسبت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی پیام تسلیتی را صادر کرده است؛ متن پيام سيد سعيد سرابي به شرح ذيل است:

ایران، کرماشان، فدای خاک زخمی تو...
شکافت فرق زمین باز دل لرزید
چه شد مگر که ستون های کاخ غم لرزید
ازین مصیبت تنها شما نلرزیدید
فلک به جان عزیزانتان قسم لرزید
دلهایمان داغ می‌شناسد ، چرا که بارها لرزیده است و بینالودمان با غم بیستون وخرمشاد آشناست که خود یاد مویه‌های مادرانه را در دل نهفته دارد.همین است که بیش از همه در جوار رئوف ضامن(ع) دست به دعا فراز کرده و مهیای مدد به عزیزانمان گشته‌ایم.

قهرمانشهر، ما همیشه از نقش برجسته‌هایت گفته و شنیده‌ایم، اما اکنون، غمت بر ما برجسته گشته، ولی ایمان داریم به ایمان تو و مردمانت که در استواری در همیشه ی تاریخ این سرزمین، رشادت را شرمنده صلابت خود ساخته اید.

و باور داریم به همراهی هنرمندان ایران زمین که با جلوه عشق، انسانیت و همدلی که در دلهایشان جای دارد، با نقش و رنگ، با نگار وقلم، با نغمه و نوا، با سرود وشعر و با فکر واندیشه و سرانگشتان پر هنر و سرشار از مهر، غم برجسته تو را تسلی خواهند داد تابار دیگر عاشقانه‌های فرهاد را از بیستون بشنویم و زلال شیرین پیران را بنیوشیم.

و همراه همه این هنرمندان، فرهیختگان هنر در خراسان رضوی، با سوگ و رنج نازنین مردمان کرمانشاه مؤتلف و متحدند و در زدودن اندوه از قلب های پایدار مهربانترین مردمان این سرزمین پیشگام و جلودار.

برادر ارجمندم ، جناب آقاي حجت اسلام و المسلمین رحیم جعفری
مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه

حزن شما ، حزن ماست و آرزوی ما ، تسلی مردمان نجیب و بامهابت آن دیار در این مصیبت سترگ.

هنرمندان خراسان رضوی همدل با هنرمندان سراسر ایران، ضمن عرض تسلیت به جهت این درد عظیم، مراتب همدردی خود را با پیوستن به پویش هنرمندان و جامعه فرهنگی هنری مشهد به نمایش گذاشته و در روز چهارشنبه مورخ 24/8/96 ، در مشهد مقدس و در محل مجتمع فرهنگی وهنری امام رضا (ع) ، از ساعت ١٤الی ١٦ با تجمع خود ضمن حضور همدلانه، آنچه را در توان دارند ،برای یاری ومدد در طبق اخلاص ومهر خود خواهند نهاد.

در جوار مضجع شریف رضوی ، غمگنانه دعاگویتان به درگاه حضرت رحمان هستیم.

انتهای پیام