• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-10684-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و استانداری خراسان رضوی:

واحدهاي توليدي از یارانه 24 میلیارد تومانی سود تسهیلات برخوردار می‌شوند

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و استانداری خراسان رضوی گفت: واحدهاي توليدي از یارانه 24 میلیارد تومان سود تسهیلات برخوردار می‌شوند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی رسولیان در نشست هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان با سرپرست معاونت اقتصادي و سرمايه گذاري و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه از محل یارانه سود 6000 میلیارد ریال تسهیلات توسعه شاخص های اقتصادی، معادل 240 میلیارد ریال به دستگاه هاي اقتصادي استان ابلاغ شده، اظهار کرد: با مشارکت تشكل هاي اقتصادي و خانه صنعت، معدن و تجارت استان واحدهای تولیدی واجد شرایط از این یارانه برخوردار می شوند.

وی با اشاره به لزوم توسعه بازار اوراق بهادار در استان ادامه داد: این بازار مي تواند بخش عمده ای از سرمایه های خرد را وارد بخش های مولد نمايد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و استانداری خراسان رضوی با اشاره به حجم 63 هزار میلیارد تومانی منابع بانکی استان و نیز منابع بانکی مازاد تصریح کرد: برای بهبود روند سرمایه گذاری در حال ایجاد سامانه الکترونیکی سرمایه گذاری هستیم .

رسولیان خواستار مشارکت بيشتر تشكل ها و به خصوص خانه صنعت، معدن و تجارت استان در تجهیز سرمایه و بهبود روند سرمایه گذاری در استان شد و خاطرنشان کرد: خانه صنعت، معدن و تجارت استان در حوزه‌های شناسایی واحدهای توانمند صنعتی و معدنی برای حمایت دولتی، چگونگی تشویق سرمایه گذاران، حل مشکلات سرمایه‌گذاران بزرگ، تعیین اولویت های سرمایه گذاری در استان، رفع مشکل معدن کاران و بهینه سازی مصرف آب کمک موثری می تواند به مدیریت استان نماید.

وی با بیان اینکه فضای کسب و کار و صادرات استان در چند ماه گذشته در مسیر بهبود قرار گرفته است، عنوان کرد: برای تحقق برنامه اشتغال استان باید به سمت سرمایه گذاری و بازارهای جدید حرکت کنیم.

رسولیان اضافه کرد: آیین نامه اجرایی برنامه اشتغال فراگیر کشور به استان ابلاغ و در کارگروه اشتغال استان تعیین تکلیف شده است. بر اساس این برنامه سهم خراسان رضوی از تسهیلات 200 هزار میلیارد ریالی برنامه اشتغال فراگیر 18هزار و 486 میلیارد ریال است.


در این نشست حسن حسینی، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، با بیان اینکه دستگاه های اجرایی می توانند بخش عمده ای از گره های موجود در حوزه کسب و کار را باز کنند، اظهار کرد: امیدواریم در ارزیابی مدیران دستگاه های اجرایی نظرات بخش خصوصی نیز لحاظ شود زیرا با وجود همه تلاش ها وضعیت عمومی کسب و کار نامساعد است.

وی ادامه داد: از آنجایی که بسیاری از مشکلات در کشور با عزم جدی مسولان ظرف مدت کوتاهی رفع شده است، چالش های تولید نیز با عزم فراگیر مسوولان قابل حل است.

فیروز ابراهیمی، دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان، هم در این نشست با اشاره به صدور کارت های کارآفرینی برای واحدهای خوش نام و پیشروی استان، خواستار حمایت و برنامه ریزی استانداری و دستگاه های ذی ربط از دارندگان این کارت ها شد.

وی با اشاره به پیگیری های دو ساله برای عضویت در ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان عنوان کرد: جای تشکل فراگیری چون خانه صنعت، معدن و تجارت استان در این ستاد و کارگروه مهم استان خالی است. 

انتهای پیام