• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-3484-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار:

شهر هوشمند نیازمند ارتقای سطح خدمات به مردم است

استاندار خراسان رضوی گفت: برای اینکه بتوانیم یک شهر هوشمند داشته باشیم، باید خدمات شهر مشهد را در راستای ارتقا و خدمات‌رسانی به مردمی افزایش دهیم.  
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در نشست خبری رونمایی از کیف پول همراه پاسارگاد که در تالار شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: مشهد یک شهر فراملی و بین‌المللی بوده که ویترین نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: مشهد یک شهر فراملی و بین‌المللی بوده که ویترین نظام جمهوری اسلامی ایران است و توانمندی‌های جمهوری اسلامی و ظرفیت‌های این ملت بزرگ و این کشور با تاریخ بزرگ بسیاری از افرادی که مشهد را می‌شناسند، آینه و تابلوی توانمندی های فرزندان این آب و خاک بشمار می‌آید. 

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: مسلما برای رشد، توسعه و پیشرفت اتکا به این ظرفیت‌های بومی به تنهایی کفایت نمی‌کند و با همکاری و همراهی بخش‌های عمومی و بانک‌ها که در حوزه ارتباطات فعالیت دارند باید بتوانیم از بسترهای جدید جهت رفع نیازهای مردم و زائرین استفاده کنیم.

رشیدیان یادآور شد: امیدوارم با برنامه‌ریزی‌های شهردار و بخش‌های دیگر، نیازهای مردم شهر مشهد، مردم شهرهای مجاور و زائرین در حوزه مختلف ارایه خدمات برطرف شود.

پس از وی میرحسینی اظهار کرد: در مهر ماه سال جاری 1.2 میلیارد تراکنش خرید از طریق کارت‌خان‌های فروشگاهی داشته ایم که 66 درصد تراکنش ها مبلغی کمتر از 25 هزار تومان دارند. 

وی افزود: ماهانه 800 میلیون تراکنش با مبلغ کمتر از 25 هزار تومان از طریق بسترهای آنلاین بانک ها پردازش می شود. هزینه زیاد تراکنش های آنلاین بر اقتصاد ملی اثرگذار است. 

میرحسینی با بیان اینکه کیف پول آفلاین الکترونیک جایگزین اسکناس، سکه و کارت بانکی است، عنوان کرد: برای انجام تراکنش های پرداخت خرد با حداکثر مبلغ 50 هزار تومان صدور توسط بانک جهت تطبیق با الزامات بانک مرکزی به ویژه قوانین مبارزه با پولشویی و سپرده قانونی الزامی است. 

وی با اشاره به مزایای کیف پول آفلاین موبایلی خاطرنشان کرد: این مزایا شامل سرعت بالاتر یعنی تراکنش آفلاین بدون نیاز به اتصال سامانه های مرکزی در لحظه تراکنش و کاهش هزینه های شبکه و مرکز داده، امنیت یعنی غیرقابل کپی برداری بودن بدون نیاز به وارد کردن رمز کارت و نیز سهولت یعنی استفاده از تلفن همراه بدون نیاز به همراه داشتن کارت است. 

میرحسینی گفت: استفاده کاربران از کیپاد در شهرهای مختلف مانند شهر قزوین که پایلوت اولیه بود و مشهد مقدس کلید خورد و در این راستا تجهیز 220 دستگاه اتوبوس، 105 گیت قطارشهری و 46 گیت BRT در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین 350 کارت خوان فروشگاهی در مشهد وجود دارد و برنامه نصب 20 هزار کارت خوان فروشگاهی در مراکز خرده فروشی تا پایان سال 96 را جز اقدامات خود قرار داده ایم. توسعه آتی، توسعه پذیرندگی حمل و نقل در سایر شهرها، توسعه پذیرندگی در اماکن عمومی، افزایش کارت خوان های فزوشگاهی در هر شهر و افزایش خدمات و استفاده از بستر ایجاد شده برای توسعه خدمات به مشتریان که یکی از حلقه های زنجیرت تحول دیجیتال است، از دیگر اقدامات ماست.

انتهای پیام