• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-8590-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

16 آذر نشان‌دهنده پیشگامی دانشجویان در راه رسیدن به استقلال و آزادی

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی 16 آذرماه روز دانشجو را نشان‌دهنده پیشتازی و پیشگامی جامعه دانشگاهی ما در راه رسیدن به استقلال، آزادی و سربلندی دانست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بهروز بنیادی با گرامیداشت روز دانشجو، 16 آذر را روز قيام دانشجويان عليه آمريكا و استعمار دانست و اظهار کرد: تمامی روسای دانشگاه‌ها موظف هستند زمينه حضور دانشجويان را در مسائل مختلف فراهم آوردند.

وی با اشاره به اینکه سه دانشجوی شهید در سال 1332 تحول چشمگیری در روند مبارزه با استکبار جهانی به ارمغان نهادند، بر پرسشگر بودن دانشجویان تاکید کرد و گفت: سه شهید دانشجو گام جدیدی را برای ورود دانشگاه ها به مسائل سیاسی رقم زدند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه  دانشجویان باید عنصری زنده و پرسشگر باشند، اظهار کرد: متاسفانه هنوز فضای مناسبی برای فعالیت های سیاسی دانشجویان در دانشگاه‌ها فراهم نشده است.

وی با بیان اینکه دانشجویان نباید سیاست گریز و سیاست زده باشند، جایگاه واقعه‌ 16 آذر را در تاریخ ایران بسیار ممتاز دانست و گفت: دانشجویان باید همیشه مراقب باشند که هیچ گاه بازیچه دست سیاست بازان قرار نگیرند.

بنیادی در ادامه از دانشجویان به عنوان پرچمداران مبارزه با استعمار و استکبارنام برد و افزود: بدون شک بیداری و بیدار‌گری، روشن‌بینی و روشنگری و‌ امیدبخشی به جامعه از رسالت های بزرگ دانشجویان است.

وی در پایان با اعلام اینکه جنبش دانشجویی همیشه زنده بوده و زنده خواهد ماند، اظهار کرد: جنبش دانشجویی پرچم‌دار حرکت هایی است که منجر به رسیدن به آزادی، استقلال و حاکمیت بر سرنوشت خود خواهد بود.

انتهای پیام