• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-6285-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

یک فعال دانشجویی خواستار شد؛

تیم اجرایی استان در میان مردم حضور پیدا کنند

مسئول مجمع نخبگان و دانش‌آموختگان بسیج دانشجویی خراسان رضوی گفت: مسئولین باید نسبت به مطالبات مردم و حقی که نظام و مردم بر یکدیگر دارند، پاسخگو باشند.

علی سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: در حال حاضر در فضای سیاسی کشور، شهر مشهد از شرایط خاصی برخوردار است و در دهه اخیر جهت جریان اصولگرایی و انقلابی از مشهد شروع شده و در سه دوره انتخابات اخیر هم کاندیداهایی که حضور چشم‌گیر و فعالی در انتخابات داشته‌اند از خراسان و از شهر مشهد بوده‌اند، در نتیجه حساسیت‌ها در این شهر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه مردم حق و حقوقی دارند، ادامه داد: همانطور که انتظار داریم مردم در پای صندوق‌های رای حضور فعالی و همچنین در راهپیمایی‌ها حضور چشم‌گیری داشته باشند، مسئولین نظام نیز باید نسبت به حق و حقوق مردم دغدغه‌مند باشند و از آنان حمایت کند.

سلطانی ادامه داد: در بازه زمانی اخیر بی‌تدبیری‌های برخی مسئولین باعث شده مردم ناراضی باشند و اعلام نارضایتی کنند، قاعدتا نتیجه‌اش این شد که در مشهد برنامه‌ای رخ داد که شاید هیچ کس انتظار آن را نداشت.

این فعال دانشجویی یادآورشد: مطالبه‌گری از شهر مشهد شروع شد، ولی درباره اینکه به کدام سمت رفت و چگونه مدیریت شد به نظر می‌رسد دست‌های پشت پرده وجود دارد و  فضایی از مطالبه‌گری مردم که به نفع‌اش نیست را به سمتی برد که به منافع و مقاصد مد نظر خود برسد.

مسئول مجمع نخبگان و دانش‌آموختگان بسیج دانشجویی خراسان رضوی اظهار کرد: در فضای فعلی با توجه به اینکه نقد لازمه‌ی هر جریانی است و اگر نقد نباشد چه بسا آن جریان به انحراف کشیده شود، بایستی در کنار نقدهایی که مطرح می‌شود راهکار هم ارائه داد.

 وی عنوان کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های دولتی و اجرایی کشور دنبال این باشند به نقدی که ارائه می‌شود جامه عمل بپوشانند، اینکه به نقدها بی‌توجه باشیم و صرفا به مردم وعده بدهیم باعث می‌شود چنین خروجی رخ دهد.

سلطانی افزود: اگر نظارت دقیقی وجود داشته باشد خیلی از گرانی‌ها قابل کنترل است، برای قشر ضعیف جامعه گرانی برخی از کالاها تبدیل به دغدغه شده که اگر نظارت اعمال شود قابل کنترل می‌شود.

این فعال دانشجویی افزود: پیشنهاد بدنه دانشجویی به تیم اجرایی استان این است که در بین مردم حضور پیدا کنند و مردم را جزئی از خودشان بدانند.

انتهای پیام