• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9610-5191-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی اعلام کرد:

3 سرمایه‌گذار خارجی متقاضی ساخت هتل در مشهد

رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: 3 سرمایه‌گذار خارجی متقاضی جدی ساخت هتل در مشهد هستند که باتوجه به عزمی که از سوی آنها وجود دارد قطعا تقاضایشان به نتیجه می‌رسد.


به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد قانعی در نشست کمیته راهبردی جامعه هتلداران، اظهار کرد: درباره علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری خارجی در مشهد مکاتبات زیادی با استانداری خراسان رضوی و اداره کل میراث فرهنگی استان داشتیم، اما بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها به دلیل مشکلات بانکی و انتقال ارز که استکبار جهانی برای ما ایجاد کرد انجام نگرفت ولی با این وجود سه مورد آن قطعی است.

وی خاطرنشان کرد: باید توجیه لازم برای سرمایه‌گذار بخش خصوصی وجود داشته باشد تا سرمایه‌گذاری انجام گیرد.

رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی یادآور شد: به دلیل اتفاقی که درخصوص کنسولگری عربستان افتاد، حدود دو‌سوم از زائران حوزه خلیج فارس به خصوص بحرین و عربستان سعودی را در مشهد از دست دادیم.

وی درپاسخ به این سوال که چرا صدور مجوز برای ساخت هتل متوقف نمی‌شود، گفت: در چشم‌انداز سال 1404، 40 میلیون گردشگر به مشهد سفر می‌کند و ظرفیت اقامتی باید برای این حجم از زائر ایجاد شود.

قانعی ادامه داد: متاسفانه سازمان میراث فرهنگی که مجوز ساخت هتل را صادر می کند سرمایه‌گذاران را توجیه نکرده و این گلایه از سازمان وجود دارد که چرا توجیه لازم صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه  تدوین طرح نیازسنجی امری ضروری به‌نظر می‌رسد، افزود: ایجاد 200 هتل در مشهد بدون نیازسنجی صورت گرفته است.


رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی، در خصوص توجیه اقتصادی ساخت هتل در مشهد، بیان کرد: باید به مدت زمان ساخت یک هتل توجه کرد، در واقع ساخت هتل 6 تا 10 سال زمان می‌برد و زمانی که هتل‌های کنونی ساخته می‌شد وضعیت هتلداری به شکل فعلی نبود. 

انتهای پیام