• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-8285-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

حجت‌الاسلام نقویان:

آیت‌الله هاشمی مرد میدان شجاعت‌ها و جسارت‌ها بود

حجت‌الاسلام و المسلمین نقویان گفت: رهبر انقلاب بعد از رحلت امام(ره) فرمودند این انقلاب بی نام خمینی در هیج جای جهان شناخته شده نیست امروز نیز می‌توانیم بگوییم این انقلاب بی نام هاشمی نیز در هیج‌جای دنیا شناخته نیست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام و المسلمین ناصر نقویان چهارشنبه شب در مراسم اولین سالگرد ارتحال بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در حسینیه فرهنگیان مشهد اظهار کرد: اگر بخواهیم آیت الله هاشمی رفسنجانی را در یک کلمه خلاصه کنیم می‌توانیم بگوییم که او مرد  فکر و مبارزه بود، بعضی از افراد مبارزه می‎کنند اما فکری ندارند، پشتوانه هر عمل، اندیشه و جهان‌بینی آن قرار دارد.

وی ادامه داد: او به حق مصداق حدیث زیبای امام صادق (ع) است که می‌فرماید او به حق عالم زمان خویش بود و خوب زمان را می‌فهمید و به مقتضیات زمان با همه دقت خود وقوف داشت.

این پژوهشگر دینی افزود: کسانی که می‌خواستند بر سر قدرت سیاسی بیایند فکر می‌کردند با حمله‌ای به ایشان می‌توانند یک رای را بیشتر به نفع خود به صندوق بیاندازند اما وقتی به شخصیت او پی می‌بردند در برابر او خاضع می‌شدند و در زبان یا عمل می‌گفتند اشتباه کردند، ما در این سال‌ها این موارد را به عینه دیده‌ایم.

نقویان با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی از خویش و از حوزه به خویش فرو رفته بیرون آمد و کاری کرد کارستان، عنوان کرد: در روزی که حداکثر اهتمام حوزویان حفظ کیان حوزه بود او از زندانی به زندان دیگر، از شهری به شهر دیگر و از کشوری به کشوری دیگر برای مبارزه گام برمی‌داشت و خانواده‌اش نیز این سختی‌ها را تحمل می‌کردند.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب نیز همراه امام(ره) مردم با چهره ایشان آشنا شدند، تاکید کرد: همچنان که گاهی رهبر انقلاب بعد از رحلت امام (ره) فرمودند این انقلاب بی نام خمینی در هیج جای جهان شناخته شده نیست امروز نیز می‌توانیم بگوییم این انقلاب بی نام هاشمی نیز در هیج‌جای دنیا شناخته نیست.

این پژوهشگر دینی خاطرنشان کرد: همچنین بسیاری از رفتارها و جبهه‌گیری‌های  امام با مشورت با مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی انجام می‌گرفت و این امر بر کسی پوشیده نیست و روزی که در مجلس خبرگان بنا بر تایید رهبری بود او ایثارگرانه درخشید.

وی بیان کرد: تئوری از خزر تا خلیج‌فارس را برای اولین بار آیت الله هاشمی مطرح کردند و فرمودند که یک شاهراه آبی از خزر تا خلیج‌ همیشگی فارس کشیده تا تمام این کشور سبز شود.

این پژوهشگر دینی خاطرنشان کرد: در بزرگداشت ایشان در سالن اجلاس تهران در متن دعوت‌نامه جمله‌ای از ایشان آورده بودند که گفته شده بود من انسان معمولی هستم و صاحب کارهای درست و خطا و ایشان خود را هرگز از خطا مبرا نمی‌دانست.

نقویان گفت: آیت الله هاشمی مرد ترس نبود بلکه مرد میدان شجاعت‌ها و جسارت‌ها بود و تا مرز مرگ‌ بارها پیش رفته بود و شجاعت خود را بر همگان اثبات کرده بود.

انتهای پیام