• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5584-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خبرداد

کاهش ۱۲ میلیارد دلاری کشفیات کالاهای قاچاق در کشور

 دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی از کاهش بیش از 12 میلیارد دلاری کشفیات کالاهای قاچاق در کشور خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد ابراهیم افشاری با اشاره به اینکه کشفیات کالاهای قاچاق از سال 82 تا 92 در کشور روند رو به رشدی داشته به طوری که از 2 میلیارد دلار در سال 82  به 25 میلیارد دلار در سال 92  افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: خوشبختانه هم اکنون رقم کشفیات کالاهای قاچاق در کشور به 12.5 میلیارد دلار کاهش یافته که در طول تاریخ کشور بی سابقه بوده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی افزود: کارمبارزه با کالاهای قاچاق در دولت تدبیر و امید از یک کار عامیانه به یک اقدام عالمانه تبدیل شد و اولویت کاری همه دستگاه‌ها دراین حوزه  پیشگیری است.

افشاری تاکید کرد: با این که ظرف 10 سال اخیر عوامل قاچاق در خارج و داخل کشور سازمان یافته بودند اما با اقدامات انجام شده بسیاری از تشکل‌های سازمان یافته آن‌ها با ورود نیروهای اطلاعاتی  شناسایی شدند.

وی همچنین گفت: درحوزه مبارزه باقاچاق  فراورده های سوختی در سال 92  روزانه 247 میلیون لیترسوخت قاچاق می‌شد که این رقم در سال 95 به 176 میلیون لیتر در روزکاهش پیدا کرد و با اجرای طرح پیمایش 12 میلیون لیتر مصرف ناوگان حمل و نقل دیزلی کشور در روزکاهش پیدا کرده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی به افزایش درآمدهای گمرکی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دراین حوزه توانستیم درآمدهای گمرکی را از 7هزار و 500 میلیارد تومان به 18 هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.

وی همچنین از راه اندازی دادگاه تجدید نظر در حوزه کالاهای قاچاق در مشهد خبر داد و با بیان این که بردسکن در دروازه خراسان رضوی قرار گرفته و ایستگاه ایست و بازرسی درون این شهرستان یکی از قرارگاه‌های فعال مقابله با کالاهای قاچاق در استان است، از حمل یک دستگاه کانکس با تجهیزات طی هفته آینده به این ایستگاه بازرسی خبرداد.

انتهای پیام