• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

در پی تداوم آلودگی هوا؛

مدارس مشهد تعطیل شد/ آغاز به‌کار ادارات با دو ساعت تأخیر

در پی تداوم آلودگی هوا کلیه مدارس مشهد و تبادکان فردا (شنبه) در نوبت صبح و عصر تعطیل خواهند بود.

محمدرحیم نوروزیان، فرماندار مشهد، در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، در این خصوص گفت: به دنبال پایداری و آلودگی هوای مشهد کارگروه مربوطه ساعت 18.30 امشب در محل استانداری جلسه اضطراری تشکیل داد و هر چند در حال حاضر شاخص‌ها بیانگر وضعیت قرمز  نیست و در وضعیت  نارنجی یا هشدار هستیم، لیکن نظر به پیش‌بینی‌ها به ویژه برای شرایط نامناسب روز یکشنبه مقرر شد، برای فردا شنبه شرایط وضعیت قرمز در نظر گرفته شود که بر مبنای این شرایط کلیه مهدکودک‌ها و پیش دبستانی‌ها و کلیه مقاطع تحصیلی آموزش‌وپرورش در شهر مشهد فردا شنبه تعطیل و ادارات دولتی نیز کار خود را فردا با دو ساعت تاخیر شروع خواهند کرد.

وی ادامه داد: لازم به ذکر است براساس دستورالعمل مربوطه کلیه دستگاه‌ها و ادارات به ویژه شهرداری، پلیس راهور، صنعت معدن وتجارت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و هلال احمر برای شرایط قرمز تکالیف و وظایفی دارند که بایستی دقیقاً پیگیری و به آن عمل کنند.

نوروزیان تاکید کرد: بدیهی است تصمیم تعطیلی مدارس و تاخیر شروع به کار ادارات صرفا برای فردا یعنی روز شنبه مقرر خواهد بود.

دانشگاه‌های مشهد فردا تعطیل نیست

هم‌چنین امیر پورمهدی، مدیرکل روابط‌عمومی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: در پی تداوم آلودگی هوا فردا، شنبه 23 دی‌ماه، تمامی فعالیت‌های آموزشی و فوق برنامه مانند کلاس‌های علمی، آموزشی، ورزشی، و پرورشی مدارس شهر مشهد در تمامی مقاطع تحصیلی به استثنا دانشگاه‌ها تعطیل خواهد بود.

وی با بیان اینکه «تعطیلی فقط در روز مذکور می‌باشد»، افزود: همچنین تمامی ادارات و مراکز دولتی در روز شنبه با دو ساعت تأخیر آغاز به کار می‌کنند.

انتهای پیام