• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-9488-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس شاخه ایروبیک کشور خبر داد

عدم حضور تیم ایروبیک بانوان ایران در مسابقات جهانی

رييس شاخه ایروبیک فدراسیون ژیمناستیک ایران از عدم حضور تیم بانوان کشورمان در مسابقات جهانی ایروبیک به واسطه مختلط بودن این مسابقات خبرداد.

حسين معماريان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشي ايسنا- منطقه خراسان در خصوص اقدامات صورت گرفته در رابطه با ايروبيك در سطح ملي اظهار كرد: مسابقات جهاني پرتغال را يكم تا سوم خردادماه در سال آينده پيش‌رو داريم. به ‌دليل برگزاري مسابقات در رده‌هاي سني مختلف، تست اوليه از ورزشكاران گرفته‌شده كه 46 نفر در آن شركت‌ كرده‌اند.

وي افزود: در شاخه ايروبيك، نفر نخست كشور در رده‌هاي سني بزرگسالان و نوجوانان از خراسان رضوي است. ميلاد رحماني و محمود ذوقي به همراه سه ورزشكار ديگر از استان، در اردوي انتخابي تيم‌ملي ايروبيك در اسفند شركت خواهندكرد.

رييس هيات ژيمناستيك خراسان رضوي ادامه‌داد: مسابقات جهاني بانوان در بخش ايروبيك به‌صورت مختلط برگزار مي‌شود. از همين‌رو در مسابقات ايروبيك به‌دليل نوع پوشش ورزشكاران، بانوان ايراني توانايي شركت در مسابقات بين‌المللي ايروبيك و ژيمناستيك را ندارند. با اين وجود بانوان خراساني در مجموع دو گروه نونهالان و نوجوانان در مسابقات كشوري ايروبيك كه اخيرا برگزار شده‌بود، مقام سوم كشور را از آن خود كردند. همچنين در بخش پسران، نوجوانان خراساني براي نخستين بار به مقام قهرماني كشور دست يافتند و نونهالان استان نيز مقام سوم كشوري را از آن خود كردند.

معماريان در خصوص ديگر اقدامات صورت گرفته در زمينه ايروبيك كشور خاطرنشان‌كرد: 29 بهمن الي 5 اسفند كلاس داوري ايروبيك در سطح بين‌المللي در تهران برگزار خواهدشد. داوران بين‌المللي براي تمديد و تداوم كارت داوري خود ملزم به شركت در اين كلاس‌ها هستند. در حال حاضر 32 داور براي حضور در اين كلاس‌ها ثبت‌نام كرده‌اند كه از خراسان رضوي دو داور در اين‌ كلاس‌ها شركت خواهندكرد.

رييس هيات ژيمناستيك خراسان رضوي در خصوص استعداديابي در سطح استان خراسان رضوی عنوان‌كرد: تعامل خوبي با آموزش‌و‌پرورش داريم كه از همين‌رو در هفته اول اسفندماه، مسابقات استعدايابي باشگاه‌هاي استان را برگزار خواهيم‌كرد كه در همين جهت قصد داريم تمام ورزشكاران مستعد شهرستان‌ها از جمله مشهد، كه در اين مسابقات شركت مي‌كنند را شناسايي كنيم.

وي افزود: در ژيمناستيك به‌طور مستمر استعداديابي داريم تا بتوانيم رده‌هاي سني مختلف را تقويت كنيم. كسب مقام‌هاي نخست و سوم كشوري، توسط نونهالان و نوجوانان خراسان رضوي نشان از توجه هيات ژيمناستيك به امر استعداديابي دارد. محمود ذوقي عضو تيم‌ملي جوانان ايروبيك، در نخستين حضور خود در رده سني بزرگسالان با اختلاف زياد مقام نخست مسابقات را كسب كرد و اميدواريم به تيم‌ملي بزرگسالان براي شركت در مسابقات جهاني پرتغال نيز دعوت شود.

حسين معمارين در رابطه با اقدامات هيات ژيمناسيتك در خراسان رضوي تاکید كرد:  خراسان رضوي يكي از قطب‌هاي ايروبيك كشور است. در استان ليگ باشگاه‌هاي ايبروبيك را برگزار كرديم كه براي نخستين بار 52 ورزشكار در رده‌هاي سني مختلف در بخش پسران شركت كردند.

رييس هيات ژيمناستيك خراسان رضوي در خصوص كمبود منابع سخت‌افزاري در هيات تصريح‌كرد: ايروبيك به پيست خاص خود نیاز دارد كه تمام وسايل آن از آلمان وارد ايران مي‌شود. درصدد آن هستيم كه پيست‌هاي اختصاصي ايروبيك را خريداري كرده و نصب كنيم. در حال حاضر در ايران ورزشكاران رشته ايروبيك در پيست‌هاي ژيمناستيك به فعاليت مي‌پردازند.

انتهای پیام