• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-11387-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

/روی خط تئاتر/

نوشین نوروززاده:
«من کدامم؟»، تصویرگر سیروسلوک عرفانی است

نوشین نوروززاده گفت: نمایش «من کدامم؟»، تصویرگر سیروسلوک عرفانی فردی است که مدتی به کما رفته و در حیات نیست.

این بازیگر تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص اجرای نمایش «من کدامم؟» و نقش خود در این اثر اظهار کرد: داستان این نمایش درباره سیروسلوک عرفانی یک نفر است که در حادثه‌ای که برایش اتفاق می‌افتد و تصادفی که صورت می‌گیرد، به‌نوعی به کما می‌رود یا به عبارتی یک مدت زمان کوتاهی را در حیات نیست و در این مدت زمان کوتاه، اتفاقات روحانی‌ای برایش می‌افتد که او را برای رسیدن به آرامش ابدی و حقیقت وجود خودش نزدیک‌تر می‌کند و موفق می‌شود به جایگاه درستی که باید برسد، دست یابد.

وی در خصوص نقش خود در این نمایش ادامه داد: استاد غراب چهار وجه شخصیتی آدم را در نوشته‌ خود به تصویر کشیدند که بنده یکی از آن شخصیت‌ها را به نام «عشق» بازی می‌کنم.

این بازیگر تئاتر افزود: عشق در وجود شخصیت «آدم» نوشته شده و در طی این نوشته، چهار تا از بخش‌های وجودی‌ آدم به نام عشق، غریزه، جغرافیا و تاریخ با او درگیر می‌شوند و این‌ اتفاق در همان فاصله زمانی‌ای که آدم دچار حادثه می‌شود و از دنیای مادی فاصله می‌گیرد، رخ می‌دهد.

نوروززاده تصریح کرد: هر یک از این شخصیت‌ها یا جنبه‌های درونی این شخصیت‌ها با آدم درگیر می‌شوند و سعی می‌کنند او را به سمت خودشان بکشانند و در نهایت عشق است که پیروز می‌شود و به او می‌فهماند که علت حقیقی و عشق واقعی‌اش که خداوند باشد، در وجود او هست و باید از همه بدی‌ها و وابستگی‌های دنیایی  فاصله بگیرد تا بتواند به عشق حقیقی برسد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که سبک‌های هنری روزبه‌روز متفاوت‌تر و مدرن‌تر می‌شوند، من فکرمی‌کنم این سبک از نوشته‌های فلسفی خیلی خوب است که در جامعه هنری امروز باشد و بد نیست که ما نگاهی به ادبیات گذشته خودمان داشته باشیم و فراموش نکنیم که از چه ادبیات غنی‌ای برخوردارهستیم؛ علاوه بر آن ما از لحاظ فرهنگی و عرفانی و مذهبی ریشه‌های بسیار قوی‌ای داریم که حتی خیلی از کشورها و تمدن‌های دیگر به پای ما نمی‌رسند و چه بهتر که بتوانیم این‌ها را در هنر مدرن و امروزی تئاتر، دوباره به رخ بکشیم.

این بازیگر تئاتر اضافه کرد: بنده خیلی خوشحال شدم که دوستان مرا معرفی کردند که در کنار استاد غراب کار کنم و از شاگردی ایشان بهره ببرم. حقیقتا برای من این همکاری، فقط تامین تئاتر نبود و باید بگویم که خیلی از سوالاتم و اطلاعات درباره سیروسلوک عرفانی، حقیقت خلق  بشر، مسیری که ما در زندگی‌مان باید دنبال کنیم و هدفی که در این دنیا داریم را از شاگردی در کنار استاد غراب یاد گرفتم و بعد از آشنایی با ایشان آرامش عجیبی گرفتم.

انتهای پیام