• شنبه ۱۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 971-1691-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

جشن میلاد مولود کعبه در بارگاه رضوی برگزار شد

ویژه برنامه جشن میلاد مولود کعبه در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در این مراسم که در شب میلاد امام علی(ع) برپا شد، ابتدا سیدجواد هاشمی و حمیدرضا برقعی به روایت گری و شعرخوانی پرداختند در ادامه مدیحه‌سرایی توسط ابراهیم قانع و شعرخوانی توسط گروه نسیم قدر اجر شد. همچنین نقاره‌‌زنان حرم نیز در این شب به نقاره‌زنی پرداختند.

حجت‌الاسلام حمید میرباقری، سخنران این مراسم گفت: حتی دشمنان حضرت امیرالمومنین(ع) نتوانستند فضایل ابن شخصیت را کتمان کنند. مردم از این که نام حضرت علی(ع) را بر روی فرزندان خود بگذارند ممنوع بودند اما دشمنان نتوانستند کاری کنند که نام ایشان فراموش شود.

وی خاطرنشان کرد: از مهم ترین فضایل حضرت امیرالمومنین، علم و دانش ایشان بود، همچنین فضیلت دیگر‌ امام، شجاعت بود، این ویژگی در‌حضرت به‌گونه‌ای نمود یافت که شجات افراد قبل از او به فراموشی سپرده شد.

میرباقری گفت: دلیل فراموش نشدن حضرت امیرالمومنین، اخلاص ایشان بود، حضرت چیزی را جز برای خدا نخواست و هیچگاه با دشمنان دین از روی غضب شخصی مبارزه نکرد.

وی با اشاره به اهمیت نماز اول وقت گفت: حضرت امیرالمومنین(ع) می‌فرماید که در یکی از سفرها با پیامبر(ص) ایشان به من عرض کردند «برای بنده‌ای که مراقب اقامه نماز اول وقت باشد آسان از دنیا رفتن، رفع غم و گرفتاری از زندگی و نجات از آتش را ضمانت می‌کنم».

انتهای پیام