• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-4214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

اهدای 200 میلیارد تومان هدایای مردمی خراسان رضوی به زلزله‌زدگان کرمانشاه

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی گفت: میزان هدایای مردمی استان به زلزله‌زدگان کرمانشاه بیش از 200 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید مجتبی احمدی در جشن نوروزی جمعیت هلال احمر استان اظهار کرد: در ایام نوروز 97 هجدهمین طرح نوروزی هلال بهشت هم‌زمان با سراسر کشور در خراسان رضوی اجرا شد و بسیار خرسندیم که آگاه‌سازی‌های نیروهای جمعیت هلال احمر و دیگر مجموعه‌های خدمات‌رسان موجب کاهش چشم‌گیر حوادث و تلفات جاده‌ای خراسان رضوی شد.

وی ادامه داد: در طرح نوروزی امسال 47 پایگاه جمعیت هلال احمر خراسان رضوی فعال بودند. برنامه‌های شاخص این ایام در زمان‌های سال تحویل و سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی بود که خوشبختانه 2 مأموریت بی‌حادثه را پشت سر گذاشتیم.

مدیرکل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان این‌که «امیدواریم که بودجه مورد نیاز مجموعه‌های امدادی به‌صورت کامل محقق شود»، تصریح کرد: در سال گذشته بر اساس ابلاغیه مجلس باید بودجه‌ای 400 میلیارد تومانی به جمعیت هلال احمر تخصیص می‌یافت که بودجه آن به‌طور کامل محقق نشد و تنها بخشی از آن و به میزان 50 میلیارد تومان با تلاش‌های رئیس جمعیت هلال احمر کشور محقق شد که بخشی از آن به خراسان رضوی اختصاص یافت.

وی خاطرنشان کرد: در سال 96 حوادث و بلایای زیاد طبیعی و غیرطبیعی در سطح کشور از جمله خراسان رضوی داشتیم و نمونه‌های بازر آن سیل و زلزله در چند نقطه استان بود که امدادرسانی لازم و به موقع را به سیل‌زدگان کلات و تایباد و زلزله‌زدگان فریمان، تربت جام و دیگر نقاط استان داشت و امیدواریم که سال 97، سالی بی‌حادثه و همراه با خبرهای خوش برای ملت ایران باشد.

احمدی عنوان کرد: در حوزه کاری خارج از استان امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه و بندگلانش داشتیم و برای هم‌وطنان غرب کشور بالغ بر 61 میلیارد تومان کمک‌های نقدی و بیش از 140 میلیارد تومان کمک‌های غیرنقدی مردمی از استان را داشتیم و بخش عمده‌ای از هدایای مردمی به هم‌وطنان زلزله‌‌زده در شهر مشهد و استان خراسان رضوی جمع‌آوری شد که بیش از 201 میلیارد تومان بود.

مدیرکل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به این‌که «هلال احمر ایران اولین eru جهانی را با اقدام خیره‌کننده‌ای که در بنگلادش داشت دریافت کرد»، گفت: این اقدام برای کشورهایی هم‌چون عربستان سعودی با امکانات کاملی که داشت جای تعجب بود و ایرانیان ثابت کردند که توانایی‌شان فراتر از امکاناتی بوده که در اختیارشان قرار گرفته است.

مشارکت 60 روحانی در طرح ملی هلال بهشت در استان

همچنبن حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله اسدی، نماینده ولی‌فقیه جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در این مراسم با بیان این‌که «در طرح نوروز 97 هلال احمر تمامی مجموعه‌ها حضوری پررنگ داشتند»، گفت: در هجدهمین دوره طرح هلال بهشت 60 روحانی در استان هم‌کاری کردند و هر پایگاه یک روحانی فعال داشت و از این میزان 10 روحانی در پایگاه‌های مشهد همکاری کردند.

وی با اشاره به این‌که «نزدیک به 30 درصد از فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی 97 در حوزه فرهنگی بود»، افزود: مهم‌ترین کار فرهنگی این مجموعه ایجاد روحیه داوطلبی صادقانه، ایثارگرانه و بی‌منت بود و معتقدیم که در حوزه فرهنگی باید فعالیت‌های در حوزه نماز گسترش یابد و نباید به این مقوله هم‌چون دیگر موضوعات نگاه ابلاغی، دستوری و بخش‌نامه‌ای داشته باشیم.

اسدی اضافه کرد: امیدواریم که سال 97، سال نشاط و شکوفایی باشد و شاهد تکرار حوادث تلخ سال 96 نباشیم.

انتهای پیام