• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-4314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

عضو مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد؛

کاهش چشم‌گیر حوادث جاده‌ای در خراسان رضوی

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه «در طرح نوروزی 97 شاهد کاهش چشم‌گیر تصادفات جاده‌ای در سراسر کشور و به خصوص خراسان رضوی بوده‌ایم»، گفت: طبق اعلام مسئولان، خراسان رضوی بالاترین میزان کاهش را در بحث حوادث، حادثه‌دیدگان، مصدومان و فوتی‌های جاده‌ای داشته است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، آیت‌الله سیداحمد حسینی‌خراسانی در جشن نوروزی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اظهار کرد:‌ در طرح نوروزی 97 یک عملیات ویژه را در استان و کشور با حضور نیروهای میلیونی داشتیم و بیش از 20 روز شاهد سنگین‌ترین ترددها و ترافیک‌ها در محورهای مواصلاتی کشور بودیم و بسیار خوشحال هستیم که در میان 31 استان کشور کم‌ترین میزان حوادث، خسارات و تلفات در محورهای مواصلاتی خراسان رضوی بوده است.

وی با بیان این‌که «جوانان همراه هلال احمر بسیار پرانرژی و هدفمند در طرح نوروزی 97 حاضر شدند»، گفت: یکی از مهم‌ترین گروه‌هایی که نقشی کلیدی و اثربخش در کاهش چشم‌گیر حوادث جاده‌ای در سطح کشور و استان ایفا کرد جوانان فعال در جمعیت هلال احمر بودند، گروه‌هایی که بیشتر آن‌ها به‌صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم‌داشتی در این طرح و در جهت آگاه‌سازی مردم از خطرات موجود در جاده‌ها فعالیت کردند و بی‌شک سهم بسیار ویژه‌ای در موفقیت‌های حاصله توسط تمامی نیروهای فعال در طرح نوروزی 97 دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در قرآن کریم آمده آنچه که بی‌ریشه و ظاهری است از بین می‌رود و تنها چیزی که پایدار و ماندنی است کمک، نجات، خدمت و فراهم کردن زمینه آسایش و راحتی برای دیگران است.

وی با اشاره به این‌که «کار اعضای هلال احمر مانند دیگر نهادهای خدمت‌رسان یک کار مهم و برجسته است»، ادامه داد: در ایامی که بیش‌ترین ترددها در کشور صورت می‌گیرد خوشبختانه در سطح استان حادثه مهم و تأسف‌انگیزی نداشتیم و این نشان از زحمت شما عزیزان در هلال احمر در به موقع رسیدن به محل حوادث و آموزش‌هایی که پیش از این داشته‌اید، دارد.

حسینی‌خراسانی اقدام جمعیت هلال احمر را اقدامی خدایی و بشردوستانه عنوان کرد و  گفت: اقدامات بشردوستانه حد و مرز، ملیت، نژاد، دین و مذهب را دخیل نمی‌داند، چرا که جان انسان‌ها از هر چیزی بالاتر است و در این ایام تمامی دستگاه‌های استانی از جمله جمعیت هلال احمر تلاشی ویژه داشتند و خراسان رضوی به واسطه وجود بارگاه منور رضوی بیش‌ترین مسافر نوروزی را داشت و یکی از 3 استان پرتردد کشور در این ایام بود.


عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه «اوج حضور مردم در مشهد در زمان‌های سال تحویل و سخنرانی مقام معظم رهبری بود»، عنوان کرد: تمامی مجموعه‌های فعال در طرح نوروزی 97 به‌ویژه نیروهای فعال و مردمی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی خدمات‌رسانی ویژه‌ای داشتند.

انتهای پیام