• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-15890-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

افتتاح 10 پروژه بهداشتی و درمانی در نیشابور

امروز 23 اردیبهشت‌ماه با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت، 10 پروژه بهداشتی شامل یک مجتمع بهداشتی و درمانی، دو مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و هفت خانه بهداشت در شهرستان نیشابور افتتاح شد.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، علیرضا رئیسی در افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت لطفی گفت: امروز افتتاح‌های زیادی در سراسر کشور داریم اما کاری که به دست خیران به پایان می‌رسد، بسیار منحصر به فرد است. مردم کشور ما همواره در تمام صحنه‌ها همین طور در حوزه سلامت حضور دارند.

وی افزود: در طرح تحول سلامت که از دولت یازدهم آغاز به کار کرد، اتفاقات خوبی رخ داد و در دولت دوازدهم نیز با قدرت به راه خود ادامه می‌دهد.

رئيسي ادامه داد: بیش از 6250 پروژه بهداشتی درمانی فقط در حوزه معاونت بهداشت طراحی شده که تا هفته دولت بیش از 3500 پروژه به افتتاح می‌رسد و تا پایان دوره دولت نيز تمامی آن‌ها به بهره‌برداری خواهد رسيد که بسیاری از آن‌ها در مناطق پایین شهر و محروم است و جای امیدواری بسیار زیادی برای توسعه بهداشت و سلامت دارد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصريح كرد: الگوی بیماری‌ها در سطح دنیا تغییر کرده اگر در گذشته مردم به خاطر بیماری‌های عفونی و تنفسی و واگیردار از بین می‌رفتند اكنون دیگر این گونه نیست و با بیماری‌های غیر واگیر دار مانند قلب و عروق، فشار و غیره اتفاق مي‌افتد؛ راه درمان آن‌ها نيز مانند گذشته نیست و طبیعتا با تغییر الگوی بیماری، الگوی درمانی نیز تغییر میابد.

محسن عظيمي نژاد، رئیس دانشکده علوم پزشکی نيز در این مراسم عنوان کرد: دو میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار تعداد پروژه‌هایی است که امروز به بهره‌برداری رسيد.

انتهای پیام