• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-18090-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

توصیه‌های بهداشتی رئیس شبکه دامپزشکی نیشابور به شهروندان در آستانه ماه رمضان

 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور گفت: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضا برای خرید و مصرف مواد پروتئینی و گوشتی توصیه‌های بهداشتی ذیل را باید به شهروندان یادآوری کرد.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور علی سلیمانی اظهار کرد: گوشت قرمز را حتما از قصابی‌های معتبر تهیه نموده و هنگام خرید به لیبل و مهر دامپزشکی توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: از خرید گوشت از پیش چرخ شده خودداری نمایند . پس از انتخاب گوشت متصدی باید اقدام به چرخ کردن آن نماید.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور عنوان کرد: لاشه‌های حاصل از کشتار غیر مجاز که در برخی از روستاها انجام می‌گیرد مورد تائید دامپزشکی نیست و مخاطرات بهداشتی زیادی مانند بیماری‌های مشترک بین انسان و دام به خصوص تب خونریزی دهنده کریمه کنگو که بیماری بسیار کشنده‌ای برای مصرف‌کننده بدنبال خواهد داشت .

سلیمانی افزود: در هنگام خرید مرغ بسته‌بندی شده به تاریخ روی بسته دقت نموده و به این نکته توجه نمایند که گوشت مرغ بسته‌بندی شده تازه که در یخچال نگهداری می‌شود تا 72 ساعت اعتبار دارد.

وی با بیان اینکه از خرید مرغ و سینه فله یا زعفرانی خودداری نمایید، تصریح کرد: در هنگام خرید ماهی بسته‌بندی منجمد به تاریخ تولید و انقضاء توجه نموده و ماهی تازه نیز بایستی داخل پودر یخ عرضه شود و چشم‌ها شفاف، رنگ آبشش‌ها صورتی، پولک‌ها محکم به بدن چسبیده باشند و شکم ماهی نیز شل و وارفته نباشد.

 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور  گفت: کلیه رستوران‌ها، تالارها، آشپزخانه‌ها و مراکز طبخ غذا باید گوشت قرمز مورد نیاز برای مجالس را از قصابی‌های معتبر که دام کشتاری خود را در کشتارگاه صنعتی دام نیشابور کشتار می‌کنند تهیه نمایند در غیر این صورت از طریق مراجع قضایی نسبت به پلمپ آن‌ها اقدام خواهد شد.

انتهای پیام