• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-14184-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار:

مجوز فعالیت برای معادن فاقد توجیه اقتصادی صادر نخواهد شد

استاندار خراسان رضوی گفت: به متقاضیان معادن فاقد توجیه اقتصادی، مجوز برای فعالیت‌های معدنی داده نمی‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی علیرضا رشیدیان امروز در جلسه کارگروه توسعه بخش معدن استان اظهار کرد: معادن تعطیل شده استان باید مورد بررسی قرار گیرند تا معادنی که قابلیت بازگشت به کار دارند، دوباره فعال شوند.

وی ادامه داد: برای واحدهای معدنی دارای مشکل و در معرض تعطیلی نیز باید کلینیک تخصصی معادن شامل گروهی از افراد متخصص مانند آنچه برای بخش صنعت استان راه‌اندازی شد، ایجاد شود.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: مسئولیت کلینیک تخصصی معادن، واکاوی مشکلات معادن، سنجش معادن از نظر برخورداری از ظرفیت تولید و توجیه اقتصادی، دادن مشاوره به متقاضیان و صاحبان معادن برای بهره‌برداری مطلوب خواهد بود.

رشیدیان افزود: در سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی تکمیل اکتشافات و شناسایی پهنه‌های معدنی جدید در استان و افزایش سرمایه‌گذاری برای بهره برداری از ظرفیت‌های معدنی مورد تاکید قرار گرفت که در این زمینه باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

وی با تاکید بر اقتصادی شدن کار معادن در استان خاطرنشان کرد: برای شبکه‌سازی و خوشه‌سازی در بخش معادن باید ماده معدنی به عنوان ماده اولیه در عرصه فرآوری قرار گیرد و زنجیره صنایع معدنی در استان از محل استخراج تا فرآوری، کامل شود.

همچنین در اد امه این نشست راضیه علیرضایی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، گفت: 847 معدن در استان مجوز بهره‌برداری دارد که از این تعداد 120 معدن تعطیل است و از بین معادن تعطیل شده 50 واحد درخواست تعطیلی موقت یک تا سه سال دارند.

وی علت درخواست تعطیلی موقت معادن را داشتن معارض محلی یا زیست محیطی و توقیف پروانه معادن برای صندوق توسعه و ضمانت ذکر کرد.

در این نشست با درخواست تعطیلی موقت برخی معادن استان موافقت شد.

انتهای پیام