• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-4385-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی:

امسال ضرورت شرکت در راهپیمایی روز قدس بیشتر از گذشته است

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال با وجود اتفاقات مختلفی از جمله انتقال سفارت آمریکا به قدس و مشکلات مختلفی که تیم ترامپ برای فلسطین و ملت‌های مسلمان ایجاد کرده، قطعا ضرورت شرکت در راهپیمایی روز قدس به مراتب بیشتر است.

حمید گرمابی در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، در خصوص راهپیمایی روز قدس، اظهار کرد: من از همه ملت مسلمان ایران تقاضا دارم تا به صورت پرشور در این راهپیمایی شرکت کنند تا مشخص شود که ملت ایران پای آرمان‌های خود ایستاده است.

این عضو فراکسیون امید در خصوص وظیفه مردم و کشورهای اسلامی در برابر جنایات اسرائیل در فلسطین،گفت: مردم معمولا رسالت خود را انجام داده و حمایت می‌کنند. آن‌ها به وقایعی که اتفاق افتاده، اعتراض کردند. 

گرمابی اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از دولت‌های اسلامی بدون توجه چندانی از کنار این معضلات می‌گذرند و چشم روی فجایعی که دولت اسرائیل برای مسلمانان فلسطینی به وجود آورده، می‌بندند. امیدوار هستیم دولت‌های مسلمان نیزهمراه با ملت‌های خود علیه رژیم اسرائیل اعتراض کنند و نگذارند به این راحتی به اهداف شوم خود برسد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آرمان قدس از دو لحاظ مسئله مهمی برای ما است، عنوان کرد: اولا اینکه به ملت بزرگی ظلم شده است. همه دنیا قبول دارند که ظلم بزرگی در حق آن‌ها شده و همچنان این ظلم و بی‌عدالتی ادامه دارد. از طرفی ما به عنوان مسلمان وظیفه داریم به یاری برادران مسلمان خود در هر جای دنیا بشتابیم و آن‌ها را در مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی کمک کنیم.

وی ادامه داد: آرمان قدس هم جنبه انسانی دارد، بر مبنای عدالت‌محوری که همه انسان‌ها باید داشته باشند و هم جنبه اسلامی دارد برای ما که ملت مسلمانی هستیم. از هر دو جنبه ما وظیفه داریم به برادران مسلمان خود در فلسطین کمک کنیم.

انتهای پیام