• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دعوت شورای شهر مشهد برای حضور در راهپیمایی روز قدس

شورای اسلامی شهر مشهد با صدور پیامی برای حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.

به گزارش ایسنا، در این پیام آمده است «شورای اسلامی شهر مشهد از تمامی مردم شریف مشهد دعوت به عمل می‌آورد تا جمعه این هفته نیز با حضور باشکوه و مرسوم هرساله شان، در صفوفی واحد حمایت خود را از مردمان ستم دیده فلسطین، اعلام کنند». مشروح این پیام به شرح زیر است:

«مسئله فلسطین و دست و پنجه نرم کردنش با انواع آزارهای ساخته دست قدرت‌ها، برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است.

ما صریحاً اعتقاد داریم ظلم و ستم را هر انسان آزاده‌ای باید محکوم سازد، چه آن‌که تعالیم آیین اسلام، اخلاق و تمامی ادیان به بشریت آموخته‌اند که مبارزه با بی‌داد مرز، رنگ، نژاد و ملیت نمی‌شناسد. این‌گونه است که انسان‌های آزاده جهان بی‌اعتنا به دیوارکشی‌های مصنوع جهانِ پس از استعمار، هیچ‌گاه دربرابر ستم به این مردم مظلوم و بی‌پناه سکوت نکرده و نمی‌کنند.

مسئله فلسطین از آن جهت، اما جایگاه ویژه‌ای دارد که مردمانش علاوه بر ستم، زخم کهنه غصب و تجاوز به میهن مادری‌شان را نیز بر دوش رنجورشان حمل می‌کنند.

دفاع ما از آزادی فلسطین و کیان ملی و ارضی آن نیز علاوه بر آنکه مقوله‌ای اعتقادی‌است؛ دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشورها و نوعی جلوگیری پیش‌دستانه و عقلانی از دستاویزی کشورهای طمّاعی است که همواره سعی داشته و دارند، جهان را به چشم ابزار کشورگشایی و استثمار بنگرند و احترامی برای هویت، تاریخ و اصالت‌ ملل قائل نبوده و نیستند.

مردم ما نیز بارها اثبات کرده‌اند که نجوای وجدان آگاه و بیدار خویش را لبیک می‌گویند و در محکوم نمودن اقدامات قدرت‌های زیاده‌خواه درانتظار هیچ تجویزی نمی‌مانند و همواره دراین عرصه‌ها خالصانه و داوطلبانه پیشگام می‌شوند. لذا باید قدردان این مردم بود و با پرهیز از خط‌کشی و فاصله‌‌انداختن میان صفوف یک‌دست و مستحکم آنان، این ظلم‌ستیزی مسئولانه را ارج نهاد.

شورای اسلامی شهر مشهد از تمامی مردم شریف مشهد دعوت به عمل می‌آورد تا جمعه این هفته نیز با حضور باشکوه و مرسوم هرساله شان، در صفوفی واحد حمایت خود را از مردمان ستم دیده فلسطین، اعلام کنند».

انتهای پیام