• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-9990-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس شورای شهر کاشمر:

موضع ما در خصوص ادامه کار شهردار فعلی کاملا شفاف است

رئیس شورای شهر کاشمر گفت: موضع ما در خصوص ادامه کار شهردار فعلی کاملا شفاف است و اصرار بر ادامه فعالیت وی داریم.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد خباززاده، امروز 22 خردادماه در جمع باشکوه مردم کاشمر که با حضور جمعی از اعضاء شورا، شهردار و برخی مسئولان در محل هیئت شهدا، برگزار شد، با بیان اینکه بیش از یک سال از برگزاری انتخابات شورای شهر و روستا می گذرد، افزود: در طی این مدت اتفاقات مختلفی در حوزه مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به وجود آمده است.
 
وی با اشاره به اینکه در این دوره از انتخابات از هفت عضو شورا 4 نفر از اصلاح طلبان با رأی مردم به شورا راه یافتند، اظهار کرد: از همان ابتدای شروع به کار شورا، مهمترین موضوعی که باید در خصوص آن تصمیم گیری می شد، موضوع ادامه مدیریت شهردار و ابقای ایشان یا انتخاب شهردار دیگری بود.
 
خباززاده اظهار کرد: در این خصوص جلسات متعددی تشکیل و بررسی‌ها و مشورت‌های گوناگونی به عمل آمد.
 
وی با بیان اینکه برخی از راه یافتگان به شورای شهر، هدف اصلی خود را تغییر مدیریت شهری می‌دانستند، عنوان کرد: با بررسی‌های مختلفی که به عمل آوردیم، معتقدیم توسعه و آبادانی شهر از طریق شهردار فعلی با توانمندی که دارند بیشتر محقق می‌شود.
 
رئیس شورای شهر کاشمر با اشاره به اینکه موضع ما در خصوص ادامه کار شهردار فعلی کاملا شفاف است، افزود: نمی‌توانیم روند رو به رشد عملیات عمرانی شهر و منافع مردم را متوقف کنیم.
 
وی افزود: با توجه به روند رو به بهبود فعالیت‌های عمرانی، پروژه‌های بسیاری از جمله در ورودی‌های شهر، کمربندی‌های شمالی و جنوبی و حوزه گردشگری آغاز شد.
 
خباززاده ایمن سازی ورودی‌های شهر از جمله جاده شادمهر به کاشمر را یکی از درخواست‌های مردم دانست و گفت: متاسفانه برخی از مسئولان شهر که ایمن‌سازی ورودی شهر از وظایف آنان بود نه تنها اقدام موثری انجام نمی‌دادند بلکه مدام بر سر راه مدیریت شهری سنگ اندازی می‌کردند.
 
بهسازی محور کاشمر به شادمهر مطالبه مردم

وی با بیان اینکه نمی توانیم ببینیم در ورودی شهر کاشمر از سمت شادمهر به دلیل ناامن بودن جاده، بسیاری از همشهریانمان جان خود را از دست بدهند و ما همچنان کاری انجام ندهیم، گفت: بهسازی این محور مطالبه مردم کاشمر است و با قدرت این کار را انجام خواهیم داد.

 رئیس شورای شهر کاشمر با اعلام اینکه شهردار کاشمر به جد پیگیر این مطالبات است، گفت: برخی از اینکه فعالیت های شهردار را به مردم اعلام می کنیم نگران هستند.

 وی با بیان اینکه بسیاری از کارشناسان استانداری معترف هستند که وقتی وارد شهرداری کاشمر می‌شوند برخلاف سایر شهرها  عمران و آبادانی را در آن فعال و زنده می بینند، افزود: سلیمانی شهردار کاشمر نه تنها در لابی گری برای گرفتن و جذب اعتبار تخصص دارد بلکه در کیفیت و کمیت کار نیز در استان سرآمد است.

خباززاده با بیان اینکه از ابتدای سال 97، به دلایلی یکی از اعضاء اصلاح طلب به مخالفت با شهردار پرداخته است، گفت: معتقدیم نباید این اختلافات به سطح جامعه کشیده می شد و موجب شادمانی دل مخالفان جریان اصلاحات می گردید.

 وی با اعلام اینکه اختلاف نظر باید در بین خودمان رفع می شد، عنوان کرد: از همان روزهای اول با این عضو شورا جلسات مختلفی برگزار شد تا مشکلات در بین خودمان رفع شود اما نتیجه ای حاصل نشد.

برای ریاست شورا حاضر به معامله نیستم

رئیس شورای شهر کاشمر با اشاره به اینکه برای ما خوب نیست که یکی از اعضای رقیب در شورا برای ادامه ریاست من در شورای شهر شرط بگذارد، افزود: مهمترین شرطشان مخالفت با ادامه کار شهردار است.

 وی با بیان اینکه به هیچ عنوان علاقه ای به ریاست شورا ندارم، ادامه داد: حاضر نیستم برای ریاست شورا با این افراد معامله کنم تا روند عمران شهر متوقف شود.

 خباززاده با اعلام اینکه هیچ گاه آینده، آبادانی و توسعه شهر را فدای قدرت نخواهم کرد، گفت: معتقدیم برای تکمیل پروژه ها و ادامه کارها با تمام توان نیاز به حضور شهردار است.

وی در ادامه با بیان اینکه بودجه امسال با 44 میلیارد تومان بسته شده که نسبت به سال قبل 15 درصد افزایش داشته است، سهم بودجه عمرانی شهرداری کاشمر را 63 درصد و سهم بودجه جاری را 37 درصد اعلام کرد و گفت: بدون شک شهرداری موفق است که نسبت بودجه عمرانی آن بیشتر از بودجه جاری باشد.

 تاکید بر به سرانجام رساندن پروژه‌های نیمه تمام

رئیس شورای شهر کاشمر با اشاره به اینکه تاکید ما بر به سرانجام رساندن پروژه های نیمه تمام است، از تداوم احداث 10 سوله ورزشی (که در حقیقت سالن های مدیریت بحران هستند) در مناطق مختلف شهر خبر داد.
 
وی همچنین بر ادامه عملیات اجرایی 9 کیلومتر محور ورودی کاشمر به شادمهر و مطالعه طرح‌های گردشگری به خصوص دهکده گردشگری تاکید کرد و افزود: بیش از 11 طرح مطالعاتی به ارزش 900 میلیون تومان به تصویب رسیده است.

خباززاده در ادامه از احداث باغ تالار در مجموعه سیاحتی و زیارتی سید مرتضی، 25 واحد اقامتی و 50 واحد تجاری در مجموعه سید مرتضی برای ساماندهی دست فروشان و اختصاص بودجه برای احداث هتل به مبلغ 4 میلیارد تومان خبر داد و گفت: برای احداث هتل مقرر شده از دولت وام بگیریم.

 وی با بیان اینکه هر چند حدود 90 سال است که شهرداری کاشمر شکل گرفته اما تاکنون کاری در مناطق محروم و مسیل شرقی انجام نشده بود، اظهار کرد: با همت شهرداری کاشمر بهسازی این مناطق آغاز شده است.

انتهای پیام