• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-10787-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدرس انجمن خوشنویسان ایران:

هنر خوشنویسی در مشهد رو به رشد است

مدرس انجمن خوشنویسان ایران گفت: هنر خوشنویسی در مشهد رو به رشد و گسترش است.

مریم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان این مطلب اظهار کرد: خوشبختانه سطح هنر خوشنویسی در ایران و به ویژه در مشهد، بی نهایت رو به رشد است و ما شاهد هستیم که جوانان نسل امروز به این هنر به شکل حرفه‌ای روی آورده‌اند و روز به روز هم این علاقه و پیشرفت در مشهد بیشتر می‌شود. حتی ابتکار، خلاقیت و نوآوری در آثار، بسیار فراتر از آن چیزی است که در قدیم با آن روبه‌رو بوده‌ایم.

این استاد خوشنویس عنوان کرد: من معتقد هستم که افراد به دلیل مرتبط بودن هنر خوشنویسی  با ادبیات، اشعار مختلف فارسی، آیات قرآنی، احادیث و...  رغبت بیشتری برای فعالیت در ابن عرصه دارند. همچنین خانواده‌های سنتی و مذهبی نسبت به سایر افراد علاقه بیشتری به این رشته  نسبت به هنرهای دیگری چون موسیقی، نقاشی و صنایع دستی  دارند؛ چراکه در واقع هنر خوشنویسی به عنوان یک هنر اصیل‌تر برای مردم شناخته شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: قطعا هنگامی‌که هنرمند خوشنویس از ترکیب‌بندی صفحه و گرافیک نیز مطلع باشد، اثر او از لحاظ تکنیکی و زیبایی جلب توجه بیشتری می‌کند تا اینکه روش سنتی را پیش گیرد.

وی تاکید کرد: به عقیده من اگر هنرمندان این عرصه به لحاظ تکنیکی دو روش علمی و سنتی را با یکدیگر تلفیق کنند، قطعا اثر ماندگارتری ارائه خواهد شد.

مدرس انجمن خوشنویسان ایران خاطرنشان کرد: امید است که ارگان‌های دولتی بیش از پیش برای هنرمندان تمامی عرصه‌ها ارزش قائل شوند؛ چرا که در واقع این قشر جامعه مظلوم واقع شده‌اند.

انتهای پیام