• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-7884-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خبر داد:

صدور ۳۸ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی از ابتدای سال ۹۷

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی دوماهه اول سال 97، 38 فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری 6818 میلیارد ریال و اشتغال 1030نفر در استان صادر شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، راضیه علیرضایی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در بین پروانه‌های صادره در ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال جاری در استان، بخش ساخت فلزات اساسی با اختصاص 5833 میلیارد ریال ( 80.7 درصد از کل سرمایه‌گذاری)، بیشترین سهم را در بین صنایع داشته است.

وی با بیان اینکه در این مدت، استان در میزان سرمایه‌گذاری پروانه‌های بهره‌برداری، رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در استان در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد، 31 درصد، میزان سرمایه‌گذاری  3796 درصد و از نظر میزان اشتغال 506 درصد رشد داشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خراسان رضوی با 5607 واحد صنعتی فعال و سرمایه‌گذاری بالغ بر 158947میلیارد ریال و اشتغال حدود 188 هزار نفر از نظر تعداد و اشتغال پس از استانهای تهران و اصفهان رتبه سوم و از حیث سرمایه.گذاری در جایگاه پنجم (بعد از استانهای اصفهان ، تهران، خوزستان،مرکزی) قرار گرفته است .

علیرضایی بیان کرد: در حال حاضر 7 درصد تعداد واحدها، 6 درصد سرمایه‌گذاری کل کشور و 8 درصد اشتغال صنعتی کشور مربوط به استان خراسان رضوی است.

انتهای پیام