• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-13714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون استاندار خراسان رضوی مطرح کرد؛

اختصاص 5صدم درصد اعتبارات سازمان‌ها به بانوان/ زنان در قبول پست‌های کلیدی اعتماد به نفس ندارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: عدم اعتماد به نفس بانوان در قبول پست‌های مدیریتی را یکی از چالش‌های واگذاری مشاغل کلیدی و مدیریتی به بانوان است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدرحیم نوروزیان در نشست کارگروه تخصصی زنان و خانواده استان، اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه با نگاه درست مدیریتی، حق طلبانه و شایسته سالارانه تصمیم گرفته شده است ۳۰ درصد مشاغل کلیدی و مدیریتی به زنان واگذار شود. روند انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی متناسب با شیب برنامه ششم توسعه، در استان نیز دنبال خواهد شد.

وی با اشاره به مشکل موجود در این زمینه «عدم اعتماد به نفس بانوان برای قبول پست‌های مدیریتی» را یکی از مشکلات این حوزه دانست و ادامه داد: برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای بانوان می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس آنان منجر شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی خواهان ورود مجمع مشورتی زنان به عنوان نهاد تخصصی، در مسائل مرتبط با زنان شد و عنوان کرد: مجمع مشورتی  زنان در طرح‌های پژوهشی مرتبط با بانوان و هم‌چنین آسیب‌های اجتماعی می‌تواند حضور پررنگی داشته باشد. طرح‌های مجمع مشورتی زنان باید به سمتی برود که با کم‌ترین هزینه تراشی، نکات مغفول حوزه بانوان مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بر اساس بررسی‌ها، نزاع و خشونت رتبه اول در جرایم را دارد و 23 درصد اختلالات خلقی جامعه ناشی از افسردگی است. در این میان نقش بانوان و تشکل‌های مرتبط با بانوان در کاهش آسیب‌های اجتماعی و این اختلالات بسیار اثر گذار است. عرصه بانوان عرصه حساس و دقیقی است. 49 درصد افراد جامعه را زنان تشکیل می‌دهند، اما  آن‌ها به این نسبت در عرصه‌های مختلف حضور و بروز ندارند که امیدواریم با رفع موانع و مشکلات امکان استفاده بیش‌تر از ظرفیت بانوان فراهم شود.

نوروزیان افزود: باید مراقب باشیم دچار افراط و تفریط در این عرصه نشویم. ضمن این که ممکن است برای حضور بیش‌تر بانوان که بخشی از فرهیختگان جامعه هستند، تعارضاتی از جنبه‌های عرفی یا شرعی وجود داشته باشد که باید کارشناسان و صاحب‌نظران به ویژه در حوزه‌های دینی ورود کرده و راه حل ارائه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به تخصیص 5صدم درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی به حوزه بانوان، گفت: در راستای سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده و تقویت نهاد خانواده و جایگاه بانوان، 5صدم درصد از اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی استان به حوزه بانوان اختصاص یافته است که این اعتبار به طرح‌های مصوب کارگروه زنان و خانواده تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام