• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-885-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون سیاسی استاندار در پاسخ به ایسنا خبر داد؛

شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌‌‎های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: مسوولان امنیتی در خصوص ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس پیگیری‌هایی را انجام دادند و یک خانم را شناسایی کردند که بخشی از پیامک‌ها از ناحیه این فرد ارسال شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد رحیم نوروزیان در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به ایسنا در خصوص منشا پیامک‌هایی که در روز بازی ایران و اسپانیا به کافی‌شاپ‌داران ارسال شده بود، اظهار کرد: بر اساس صلاح دید و مصوب شورای تامین بنا نشده که همزمان با مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا کافی‌شاپ ها تعطیل باشند و تعطیلی کافی‌شاپ‌ها را شورای تامین نیز تصویب نکرده است.

وی ادامه داد: همچنین شورای تامین عملیاتی کردن این کار را نیز درست نمی‌داند، چرا باید شاهد تعطیلی این اماکن باشیم، مگر حکومت نظامی است؟

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از خبرنگاران به ما اعلام کرد که پیامکی از سوی اتحادیه به دستور اماکن صادر شده که اگر اماکن این کار را کرده باشد اشتباه کرده است.

نوروزیان عنوان کرد: اما بعد از این ماجرا متوجه شدیم که منظور اماکن چیز دیگری بوده و به دنبال این بوده که در چند خیابان مشخص به محض اتمام بازی تجمعی صورت نگیرد و حالت یک توصیه گوشزد شده است.

وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درخصوص منشا ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس بیان کرد: همکاران امنیتی ما در خصوص ارسال پیامک‌ها به نمایندگان مجلس پیگیری‌های را انجام دادند و یک خانم را شناسایی کردند که بخشی از پیامک‌ها از ناحیه این فرد ارسال شده که با پیگیری‌های بیشتر در این رابطه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه احزاب سیاسی نیز مطالباتی دارند و خواهان آن هستند که فضای اطمینان بخشی در اختیار آن‌ها قرار گیرد تا در آن فضا بتوانند حرف‌های خود را عنوان کنند، خاطرنشان کرد: یکی از مسایلی که به طور جد آن را دنبال خواهیم کرد، منشور گفت‌وگوهای سیاسی که از سیاست ها و ابلاغات دولت است.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به نگاه دولت در حوزه مسایل امنیتی عنوان کرد: در حوزه مسائل امنیتی نگاه دولت این است که امنیت باید مردم محور و مردم پایه باشد. امروز در تامین امنیت همان قدر که از نیروهای انتظامی توقع وجود دارد، بخشی از پایه اهمیت آن در داخل بر دوش مردم است و به رضایت و نارضایتی مردم بستگی دارد.
 
وی افزود: ما امنیت را مردم پایه می‌دانیم و تلاش ما در جهت توسعه و تحکیم امنیت مردم پایه است. اگر مردم حضور نداشته باشند و مشارکت نکنند، هیچ امیدی به صرف حضور نیروی انتظامی برای اداره کشور نخواهد بود.

بگذاریم مردم ما را بازخواست کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی بیان کرد: مردم در همه جا نیاز به سه چیز یعنی امنیت، عدالت و وفاق دارند که هرکدام از این موارد تکمیل کننده یکدیگر هستند. اگر در گذشته اجازه می‌دادیم در کشور افراد، منتقدین، رسانه ها، معترضین و... حرف های خود را راحت بیان کنند، چه بسا ممکن بود که پرونده‌های میلیاردی امروز مانند بابک زنجانی به وجود نمی‌آمد؛ چه بسا ممکن بود کسی مانند معاون رییس جمهور به زندان نمی‌افتاد و کسی که در سطح وزیر است، در واقع با مدرک جعلی مسئولیت قبول نمی‌کرد.
 
وی اضافه کرد: از موارد اینچنینی کم نداریم. ما نباید دهان افراد و رسانه ها را ببندیم بلکه باید بگذاریم مردم ما را بازخواست کنند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: ما امنیت را موکول به رضایت و مشارکت مردم در امور می‌دانیم. البته باید گفت که تامین امنیت خط قرمز ماست؛ بنده به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به هیچ وجه تا زمانی که در این پست هستم اجازه نمی‌دهم که در حوزه اختیارات خود از این خط قرمز کسی عبور کند.
 
نوروزیان با اشاره به اینکه به هیچکس اجازه نخواهیم داد که امنیت عموم مردم را برهم بزند، بیان کرد: امنیت خط قرمز ماست و مردم باید آرامش داشته باشند. ما در این امر بسیار جدی هستیم. در این مسیر حتما با اشخاص و گروه هایی که خودسرانه آرامش مردم را برهم می‌زنند، برخورد خواهیم کرد.
 
وی با اشاره به حوادث دی ماه سال گذشته در مشهد بیان کرد: در این خصوص باید از رسانه‌ها تشکر ویژه‌ای کنیم که با درک درست خود از شرایط اطلاع‌رسانی کردند و به سودجویان این فرصت را ندادند که از این فضا سواستفاده کنند.

گزینه اصلی فرمانداری مشهد مشخص شده است

نوروزیان با اشاره به اینکه مشهد از تمامی شهرها کمترین فرماندار را به خود دیده است، اظهار کرد: یعنی این شهر 10 سال یک فرماندار داشته و این میانگین را پایین آورده است.

وی در خصوص گزینه فرمانداری مشهد تصریح کرد: در مورد فرماندار مشهد گزینه اصلی آن مشخص شده و کارهای قانونی آن نیز در مسیر خود قرار دارد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: سایر شهرستان‌ها نیز فقط شهرستان‌های کاشمر و زاوه است که توسط سرپرست اداره می‌شود که این برای این دو مورد نیز افرادی در نظر گرفتیم که در روزهای آینده معرفی خواهند شد.

تندروترین مخالفان دولت در مشهد هستند

نوروزیان در خصوص توهین‌های برخی نمایندگان مجلس نسبت به مشهد گفت: توهین به مردم از هر کجای ایران که باشد پسندیده و معقول نیست. یکی از مواردی که منجر به این شد که در سوریه این وضعیت به وجود آید، این است که به یک قومیتی اهانت شد.
 
وی ادامه داد: ادبیات ما باید به صورت درست باشد و هرکس توهینی کند از نظر من مردود است و من نیز این ادبیات را نمی‌پسندم.  مشهد مقدس به عنوان افتخار این کشور بوده و امام (ره) نیز اعلام کردند که این شهر پایتخت معنوی کشور محسوب می‌شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی افزود: البته این مورد را نیز نباید یادمان برود که برخی از تندرو ترین مخالفان دولت در مشهد هستند که این امر نه توهین و نه فحش بشمار می‌آید و واقعیت است.
 
نوروزیان تاکید کرد: ماجرای دی ماه نیز از این منظر نیز قابل بررسی و تحلیل است. در این حادثه من حضور داشتم و بسیاری از افراد حاضر در آن از مردم عادی بودند.
 
وی تصریح کرد: پیامکی که در این امر فراخوان داد نیز از مشهد بود، یعنی به گونه‌ای که فرد ساکن شهر دیگری بود. اما پیامکی که ارسال کرده بود از افراد افراطی آقای احمدی‌نژاد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به موضوع عفاف و حجاب در جامعه، گفت: ما یک جامعه مذهبی هستیم، مردم یک انتظارات و توقعاتی دارند و قوانین بالادستی ما به عنوان یک تکلیف وظایفی را از ما خواستار است.
 
نوروزیان بیان کرد: در این راستا ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب، ستادی بوده که از دولت قبل تاکنون فعال است، یعنی بخش اجتماعی وزرات کشور بر این برنامه کار می‌کند و بیش از 20 تکلیف در این زمینه برای دستگاه‌های مختلف در نظر گرفته است.
 
وی تصریح کرد: عفاف و حجاب که گفته می‌شود صرفا ذهن افراد به سمت بانوان نباید برود بلکه این امر برای آقایان نیز است و اتفاقا بخشی از مشکلات عفاف مربوط به آقایان است اما به اسم بانوان تمام می‌شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: ما فکر نکنیم که هر بانویی اگر به حجاب خود کم توجه است باید به عفت و عفیف بودن آن شک بکنیم.
 
نوروزیان تاکید کرد: عفاف و حجاب برای آقایان و بانوان مهم است و در دستگاه‌ها و ادارات نیز پیگیر آن هستیم، در مشهد برخلاف آنچه گفته می‌شود وضعیت حجاب خیلی خوب است.
 
وی اظهار کرد: موضوع حجاب در بعضی موارد اعتقادی نیست، باید در این زمینه باید اقدامات فرهنگی صورت گیرد چراکه با اجبار و به زور نتیجه نخواهیم گرفت.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: اما بر خلاف آن با کسانی که به صورت عمدی حجاب خود را برمی دارند برخورد خواهیم کرد.

نوروزیان با اشاره به حاشیه های برگزاری برنامه های موسیقایی در مشهد اظهار کرد: در مشهد در زمینه موسیقی با محدودیت‌های مواجه هستیم و نظرات مختلف و متعددی در این زمینه وجود دارد. البته نباید با این مورد و موارد مشابه برخوردهای افراطی کنیم؛ یعنی به اینگونه فکر کنیم که تمام هم و غم مردم در حال حاضر کنسرت است؛ یا اینگونه فکر کنیم که اگر کنسرتی برگزار نشود، چه ضرورتی دارد؟

وی ادامه داد: سال گذشته در یکی از جلسات شورای فرهنگ عمومی استان که نهاد بالادستی و مرتبط با این مساله است، این موضوع مطرح شد و آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد، نیز این باب را باز کردند و در خصوص آن توضیحاتی را ارائه داشتند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: همچنین وی اعلام کرد  به شکل مبنایی مخالفتی با موسیقی نداریم. در واقع ما اگر بحثی را مطرح می‌کنیم، در خصوص حواشی این برنامه‌ها است.

نوروزیان گفت: من در جلساتی این را عنوان کردم که مردم مشهد نیز مانند مردم سایر شهرها انسان هایی معمولی هستند.انسان نیازهای طبیعی و معمولی دارد که یکی از آن‌ها موسیقی است. من به شخصه اهل موسیقی و کنسرت نیستم ولی این امر نگاه شخصی من است و این را نمی‌توانم به کسی تحمیل کنم و باید به فکر مردم هم باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی افزود: بعد از صحبت‌ها و نظراتی که ارایه شد، بنا بر این شد کارگروهی ذیل شورای فرهنگ عمومی استان متشکل از صاحب نظران از حوزه و دانشگاه و... این موضوع را مورد بحث قرار دهند و در خصوص آن نظرات خود را ارائه نمایند. 

نوروزیان گفت: اداره ارشاد اسلامی استان نیز به عنوان متولی باید این امر را مورد پیگیری قرار دهد. همه به اینکه موسیقی یک نیاز است، اذعان دارند اما در نحوه و شیوه آن باید مراقبت شود. مردم نیز باید در این امر ما را همراهی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: ما برنامه‌های خود را در سه حوزه سیاست، امنیت و اجتماع در نظر گرفتیم، در حوزه سیاسی  طبیعی است که مهم‌ترین کاری که باید انجام دهیم و جزو سیاست‌ها دولت بوده و ما در استان نیز به آن می‌پردازیم موضوع توسعه مشارکت و جلب مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به ویژه مشارکت نظام‌مند است.

 مشارکت مردم به معنی صرفا حضور در انتخابات نیست

نوروزیان خاطرنشان کرد: زمانی که صحبت از مشارکت است بدین معنا نیست که مردم فقط در زمان انتخابات آن را عملیاتی کنند، این مشارکت باید به صورت دائم و مستمر پیگیری شود و باید فضا و شرایط و الزامات لازم برای استمرار آن را فراهم کنیم.
 
وی با بیان اینکه یکی از فضاهایی که می‌توان مشارکت را در آن ایجاد کرد شکل‌گیری تشکل‌ها و احزاب است، افزود: سیاست دولت این بوده که تشکل‌های مختلف و احزاب سیاسی تسهیل شود که در حال حاضر مراجعه به مراجع قانونی برای اخذ مجوز یک حزب حدود یک ماه به طول می‌انجامد و افراد می‌توانند مدارک کامل خود را ارائه دهند و ظرف همین مدت مجوز مربوطه صادر شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: بعضی از اشخاص و گروه‌ها به راحتی حاضر نمی‌شوند که خود را ثبت کنند اما در حال حاضر در این زمینه وضعیت ما نسبت به گذشته بهتر شده است.
 
نوروزیان با اشاره به اینکه هرکس که می‌خواهد کار حزبی و سیاسی انجام دهد بهتر است که در قالب تشکل و حزب آن را به ثبت برساند، تاکید کرد: بنابراین این مورد یکی از اقداماتی است که پیگیر آن خواهیم بود و در این راستا خانه احزاب، خانه تشکل‌ها ارتباطات فعال‌تری را خواهند داشت و از این ظرفیت در جهت توسعه مشارکت مردم استفاده خواهیم کرد.
 
وی گفت: در ذیل همین سیاست‌ها با اقشار مختلف ارتباط برقرار می‌کنیم. در دوره معاونت دکتر حسینی نیز یک اقدام بسیار خوبی که انجام شده این است که یک قشربندی را لحاظ و در این امر 25 قشر را مشخص کردند و همه افراد در این 25 قشر طبقه‌بندی خواهند شد و حضور پیدا می‌کنند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در کنار این اهداف نشست‌های منظمی با مدیران اجرایی خود خواهیم داشت با این نگاه که نگاه پیشگیرانه‌ای برای مشکلات ایجاد شده برای مردم داشته باشیم.
 
نوروزیان بیان کرد: در چند روز پیش شاهد اعتراض کامیون‌داران در بعضی از شهرها بودیم که مطالباتی داشتند، ممکن است این اعتراضات نیز در برخی از اصناف دیگر وجود داشته باشد، نگاه ما این بوده که اگر مدیران مربوطه یک مقداری زودتر و به موقع این مسائل را تحلیل و آنالیز کنند چه بسا راهکارهای مناسبی قبل از حاد شدن مشکل پیدا خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: همچنین یکی دیگر از برنامه های ما ارتباط بیشتر با مردم است، ما با جامعه نخبگانی و اقشار مختلف ارتباط نظام‌مند را داریم اما با توده مردم به شکل عام باید ارتباط بیشتری داشته باشیم.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: بنده زمانی که در فرمانداری بودم برنامه‌ریزی کرده بودیم که در محلات و مساجد مختلف حضور پیدا کنیم و از نزدیک مشکلات مردم را بررسی کنیم و با کمک فرمانداران سطح شهرستان‌ها به ویژه مشهد این برنامه را دنبال خواهیم کرد.
مردم ما نیاز به آموزش سیاسی دارند

نوروزیان تصریح کرد: همچنین نیز در این راستا در استانداری روزی را مشخص کردیم که افراد مختلف بتوانند مراجعه کنند و ملاقات عمومی نیز انجام دهیم.
 
وی ادامه داد: امروز در این راستا نیز میز خدمت در استان با حضور استاندار افتتاح شد و اگر تدابیری که دولت در رابطه با میز خدمت در نظر گرفته دستگاه‌ها نیز پیش ببرند مشکلات مردم نیز حل می‌شود.
 
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: در حوزه سیاسی سرفصل‌های کلی اعلام شد و این موارد را دنبال خواهیم کرد و با تمرکز بر مشارکت بیشتر مردم و استفاده از ظرفیت آنان این اهداف را پیش خواهیم برد.
 
نوروزیان گفت: بخش عمده‌ای از مردم ما نیاز به آموزش سیاسی دارند که این وظیفه بر عهده احزاب و گروه‌های سیاسی است.

انتهای پیام