• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-3886-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیر مرکز آموزش زبان فارسی فردوسی در لبنان مطرح کرد:

استقبال لبنانی‌ها از یادگیری زبان فارسی

مدیر مرکز آموزش زبان فارسی فردوسی در لبنان گفت: لبنانی‌ها به یادگیری زبان فارسی بسیار علاقه‌مندند.

حسن عطوی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: لبنانی‌ها به یادگیری زبان فارسی بسیار علاقه مندند و مسائل سیاسی یا دینی هیچگونه تاثیر منفی روی این علاقه‌مندی ندارد.

وی درخصوص دلایل توجه لبنانی‌ها به زبان فارسی، بیان کرد: برخی از لبنانی‌ها که قصد دارند در دانشگاه‌های مختلف ایران تحصیل کنند، دوست دارند در لبنان زبان فارسی را یاد گرفته تا پس از آن برای خواندن رشته مورد علاقه خود در ایران راحت‌تر باشند. 

مدیر مرکز آموزش زبان فارسی فردوسی در لبنان اضافه کرد: برخی از لبنانی‌ها تاجر هستند و به‌خاطر ارتباطی که با ایران دارند زبان فارسی را می‌آموزند، هم‌چنین بعضی از آنان کاروان‌های زیارتی داشته و به ایران سفر می‌کنند و برخی نیز به صورت شخصی علاقه به یادگیری زبان فارسی یا زبان‌های دیگر دارند.

 عطوی عنوان کرد: می‌توان گفت تقریبا پذیرش زبان آموز در مرکز آموزش زبان فارسی فردوسی به صورت آزاد است، زیرا برخی دانشجو هستند برخی نه، بعضی قصد تحصیل در ایران را دارند و... بنابراین می‌توان گفت پذیرش آزاد است.

وی ادامه داد: تمام دوره‌ی آموزشی به مدت یک سال و دو ماه و تقریباً معادل دو یا سه روز در هفته است. لبنانی‌ها زبان فارسی را سریع یاد می‌گیرند زیرا زبان اصلی آن‌ها عربی است و زبان فارسی برایشان بسیار آسان است.

مدیر مرکز آموزش زبان فارسی فردوسی در لبنان در خصوص فعالیت‌های آموزشی این مرکز، تصریح کرد: تدریس ۶ جلد کتب آموزش نوین زبان فارسی به تالیف دکتر احسان قبول، برگزاری دوره‌های گفت‌وگو، برنامه‌های تابستانی با دانشگاه فردوسی، تربیت مدرس و... بخشی فعالیت‌های مرکز آموزش زبان فارسی در لبنان است.

عطوی در خصوص تعداد زبان آموزان در مرکز آموزش زبان فارسی فردوسی در لبنان، گفت: در مجموع حدود 150 نفر در این مرکز آموزش دیده‌ و درحال آموزش هستند.

 وی یادآورشد: مرکز آموزش زبان فارسی در لبنان دو شعبه دارد؛ یک شعبه در بیروت پایتخت لبنان و دیگری در جنوب لبنان در شهر نبتیه.

انتهای پیام