• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-12390-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه تاکید کرد؛

مشارکت اداره اوقاف در حفظ و احیای بناهای تاریخی وقفی

فرماندار تربت حیدریه گفت: بناها و آثار تاریخی مواریث ملی و متعلق به عموم مردم است که خیرینی که این بناها را وقف کردند با نیت حفظ و خدمات رسانی مطلوب بوده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، احمدعلی موهبتی در بازدید از اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه با بیان این مطب اظهار کرد: ادارات اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جلسات انجمن میراث فرهنگی شهرستان در زمینه افزایش تعامل و همکاری برای برنامه‌ریزی، تعمیر و بازسازی اماکن میراثی موقوفه شهرستان به توافق رسیده‌اند.

وی با اشاره به این‌که حفظ بناهای تاریخی  جزء مسئولیت‌های میراث فرهنگی است، تصریح کرد: در این مسیر اداره اوقاف و امور خیریه نیز باید با توجه به اهمیت موضوع و در حال تخریب بودن برخی موقوفات، با دستگاه‌های متولی از جمله اداره میراث فرهنگی و شهرداری همکاری لازم را داشته باشد.

موهبتی تصریح کرد: بنابر توافق صورت گرفته، مقرر شد چندین مکان تاریخی که قابلیت استفاده به ظرفیت گردشگری را دارند با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان از محل موقوفات و اداره میراث فرهنگی، دستی و گردشگری شهرستان مورد مرمت و بازسازی قرار گیرد.

گفتنی است: در شهرستان تربت حیدریه بالغ بر 20 اثر تاریخی وقفی وجود دارد.

انتهای پیام