• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-7185-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار خراسان رضوی :

تبیین دستاوردهای نظام را تکلیف انقلابی خود می‌دانیم

استاندار خراسان رضوی گفت : به عنوان میراث‌داران و پیش قراولان نهضت اسلامی، نه به عنوان یک وظیفه اداری، بلکه تکلیف انقلابی خود می‌دانیم برای تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در جلسه ستاد بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی استان، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی کارآیی و کارآمدی لازم برای رفع مشکلات خود را دارد و توطئه‌ها و حیله‌های دشمن برای ناامیدی مردم و ایجاد اختلاف بین ملت و مسئولان راه به جایی نمی‌برد.

وی عنوان کرد: منشا دشمنی استکبار جهانی با ما تفکر انقلاب اسلامی است که با روحیه استکباری نظام سلطه مخالف بوده و در مقابل آن مستحکم ایستاده است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به عملکرد ستاد بزرگداشت جهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: این ستاد در کشور با حضور روسای سه قوه و دستگاه‌های ملی تشکیل شده و ستادهای استانی آن نیز با عضویت متناظرین آن ها شکل گرفته است.

رشیدیان تاکید کرد: در شرایطی که دشمن به طمع گسست نسلی و ارائه آدرس غلط، سعی در قطع امید، نشاط و شادابی مردم و القا نا امیدی در جامعه را دارد، باید با اطلاع‌رسانی از خدمات ارزشمند انقلاب اسلامی این توطئه‌ها را خنثی کرد.

وی تصریح کرد: اتحاد و همبستگی رمز خنثی کردن توطئه‌های دشمنان است و انتقال ارزش‌ها و دستاوردهای چهل ساله نظام به نسل جوان ضروری و وظیفه همه دستگاه‌هاست.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: 12 کارگروه تخصصی ذیل این ستاد فعالیت خواهند کرد که شامل فرهنگی و هنری، اقتصادی، علم و فناوری، رسانه و فضای مجازی، روستا و محرومیت‌زدایی، ورزش و جوانان، زنان، تشکل‌های مردم نهاد، حوزه و روحانیت، ایثار و شهادت، بهداشت، درمان و سلامت، دفاعی و بسیج مردمی است.
 
در ادامه این جلسه نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هم در این جلسه با تشریح چرایی برگزاری این مناسبت، تبیین وظائف دستگاه‌ها و شیوه برگزاری برنامه‎های پیش‌بینی شده، گفت: با توجه به حساسیت شرایط کشور و انواع شبهه افکنی‌ها، تشدید دشمنی‌ها، وضعیت داخلی کشور به لحاظ اقتصادی و معیشتی؛ اطلاع‌رسانی از خدمات نظام و مقایسه آن با گذشته، به منظور تنویر افکار عمومی ضرورتی غیر قابل اجتناب است.

وی با بیان این که 80 درصد جمعیت کشور دوران انقلاب و قبل آن، 52 درصد هم جنگ تحمیلی را درک نکرده اند، افزود: در چنین شرایطی باید دستاوردهای نظام اسلامی به نسل‌های 2،  3و 4 منتقل شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری آنچه باید در برنامه‌های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ملاک عمل باشد، منطقی و مستدل بودن و باور پذیر بودن آن‌ها باشد و محدود به دهه فجر نباشد بلکه در طول سال استمرار داشته باشد.

لطفی اظهار کرد: توجه به کارآمدی، اعتماد آفرینی، نشاط افزایی، لزوم تولید مستندهای تلویزیونی در دستگاه‌های اجرایی و پخش آن از صدا و سیما، به کارگیری قشرهای مختلف جامعه در اجرای برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و بهره‌گیری از زبان هنر برای بیان دستاوردهای انقلاب نیز از مباحث برخی اعضا در جلسه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خراسان رضوی بود.

انتهای پیام