• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-7285-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور :

باید از همه ابزارهای اطلاع‌رسانی برای انعکاس خدمات دولت بهره گرفت

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور گفت: برای انعکاس عملکرد دولت، توانمندی‌ها و اقدامات صورت گرفته باید از ظرفیت رسانه‌های مختلف دیداری، شنیداری، گفتاری و مکتوب بهره گرفت.

به گزارش ایسنا- ‌منطقه خراسان و به نقل از  روابط‌عمومی استانداری خراسان رضوی، رمضان شجاعی کیاسری روز گذشته در جلسه شورای روابط عمومی‌ها و دستگاه‌های عضو شورای اداری خراسان رضوی، اظهار کرد: در شرایط کنونی، ما در جنگ رسانه‌ای و اقتصادی قرار داریم و آمریکا تمام قدرت رسانه‌ای، مالی و اقتصادی خود را علیه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته است.
 
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون خدمات گسترده‌ای انجام داده است، عنوان کرد: در این میان دولت تدبیر و امید از سال 92 که کشور را با مسائل و چالش‌های جدی تحویل گرفت تا امروز توانسته عملکرد بسیار قابل قبولی از خود ارائه دهد و کارهای بزرگی را به انجام برساند اما همه این تلاش ها و خدمات بر زمین مانده و انعکاس و اطلاع‌رسانی مناسبی از آن به مردم انجام نگرفته است درعین آنکه دشمن هجمه گسترده‌ای علیه این نظام و کشور آغاز کرده است.

شجاعی کیاسری بیان کرد: برای انعکاس عملکرد دولت، توانمندی‌ها و اقدامات صورت گرفته باید از ظرفیت رسانه‌های مختلف دیداری، شنیداری، گفتاری و مکتوب بهره گرفت .

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با اشاره به ظرفیت‌های جدید در حوزه اطلاع‌رسانی چون دنیای الکترونیک، فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و غیره، تصریح کرد: امروز بخش زیادی از اطلاع‌رسانی‌های درست و غلط، شایعات و غیره علیه دولت و نظام از این طریق در جامعه توزیع می‌شود که باید ما نیز در مقابل، حضوری موثر و قدرتمند در این حوزه‌ها داشته باشیم. هم‌اکنون دشمن با تمام قوا در مقابل ما به میدان آمده و ما نمی‌توانیم بی‌تفاوت، بی‌نظر و بدون برنامه از کنار آن عبور کنیم.

وی ادامه داد: باید برای مقابله با دشمن و اقدامات گسترده او عملکرد بسیار سریع، به موقع و موثری داشته باشیم که این راهبرد نظام است و باید برای آن در کوتاه، میان و بلندمدت برنامه داشته باشیم. ما در کنار برنامه‌ریزی مناسب و همه‌جانبه آنچه بیش از همه بدان نیازمندیم حفظ و ارتقا انسجام ملی است.

 شجاعی کیاسری خاطرنشان کرد: همه باید بدانیم که در یک کشتی نشسته‌ایم و در این میان عده‌ای نمی‌توانند به صرف ناموافق بودن با دولت بر طبل اختلاف‌های گروهی، سیاسی، جناحی و حزبی بکوبند و خود را طرفداران و حامی نظام بدانند. امروز تنها دارویی که می‌تواند در این هجمه دشمن، درمان مشکلات کشور و جامعه باشد، انسجام، اتحاد و اتفاق ملی است و زمان پیگیری مطالبات حزبی و جناحی نیست.

 رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با اشاره به دستور صریح رهبر معظم انقلاب مبنی بر تشکیل جلسات سران سه قوه و اقدام همه‌جانبه برای پیگیری و حل مسائل جامعه و مردم، عنوان کرد: تسری این موضوع به دستگاه‌ها، بخش‌های مختلف، افراد و گروه‌های سیاسی و سطح جامعه وظیفه همگان به ویژه حوزه‌های رسانه‌ای و  نیازمند کار رسانه‌ای قوی از سوی روابط‌عمومی‌ها و بخش‌های رسانه‌ای است. چرا باید در یک استان طی سال ۴ هزار پروژه عمرانی و اقتصادی بهره‌برداری شود اما اطلاع‌رسانی مناسب و مطلوبی از این پروژه‌ها، آثار آن بر جامعه و بخش‌های مختلف و غیره صورت نگیرد و مردم از خدمات دولت بی‌اطلاع باشند.

انتهای پیام