• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-14090-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرمانده انتظامی شهرستان تایباد مطرح کرد؛

نقش موثر اصحاب رسانه در فرهنگ‌سازی امنیت اجتماعی

فرمانده انتظامی شهرستان تایباد گفت: از مهمترین اهداف این فرماندهی تأمین امنیت روانی و اجتماعی شهروندان است برای دستیابی به این امر مهم تعامل، هم‌افزایی و همکاری رسانه‌های گروهی و پلیس بسیار موثر می‌باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سرهنگ علی‌اکبر قربانی در نشست تعاملی پلیس با اصحاب رسانه تایباد که شامگاه 20 تیرماه در دفتر انجمن خبرنگاران این شهرستان برگزار شد، در این خصوص اظهار کرد: خبرنگاران برای انتقال اخبار امنیتی به عنوان گوش و چشم مردم وظیفه خطیری بر عهده دارند در این راستا نباید شتاب‌زده عمل کنند بلکه نیاز است با شتاب گام بردارند تا از موضوعات و مسائل روز در جامعه عقب نمانند.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی درست و به موقع تصریح کرد: اطلاع رسانی درست و به موقع از سوی خبرنگاران رسانه‌های جمعی از شایعه سازی احتمالی اخبار جلوگیری کرده و همین امر سبب تعامل پلیس با صاحبان قلم است.

فرمانده انتظامی تایباد بیان کرد: ارتباط موثر رسانه‌ها با پلیس موجب می‌شود هم‌افزایی سازنده‌ای در این راستا به وجود آید که نتیجه آن را می‌توان در ایجاد آرامش روانی در جامعه و فضای رسانه‌ای شهرستان به خوبی مشاهده کرد.

قربانی اضافه کرد: رسانه‌ها در کنار پلیس می‌توانند در پیشگیری از آسیب‌ها و انعکاس خبرها مفید واقع شوند تا آرامش و امنیت اجتماعی و روانی مردم بیشتر شود.

وی با توجه به نقش تأثیرگذار رسانه‌ها و فضاهای مجازی بر اذهان عمومی بیان کرد: خبرنگاران با انعکاس اخبار به موقع و درست می‌توانند در پیشبرد اهداف جامعه به سمت سلامت و کاهش آسیب‌ها کمک کنند.

فرمانده انتظامی تایباد در پایان تأکید کرد: باید سعی شود در انتقال اخبار امنیتی تابع هیچ سیاستی نبوده زیرا با سیاسی جلوه دادن این‌گونه اخبار اغتشاش و تشنج در افکار عمومی ایجاد خواهد شد.

در ادامه این نشست رییس انجمن خبرنگاران شهرستان گفت: اصحاب رسانه در این خطه مرزی به صورت افتخاری تمامی اخبار در حوزه‌های مختلف و مناسبت‌ها را پوشش داده و رسالت خود را به خوبی انجام می‌دهند.

مهدی حسین زاده اظهار کرد: اکنون در این شهرستان 17 خبرنگار در تمام حوزه‌های تسنن و تشیع فعالیت می‌کنند که هفت نفر نمایندگان رسمی خبرگزاری‌ها و انتشارات کشوری و مابقی مدیران و صاحبان قلم در فضای مجازی هستند.

انتهای پیام