• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-8187-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

/کتاب و کتاب‌خوانی/

«کاش تو را می دیدم»؛ فرازهایی از زندگی بانو معصومه(س)

کارشناس امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: کتاب «کاش تو را می دیدم» با نثری روان و قابل فهم به شکل روایت داستانی خوانندگان را با شرایط و زمان‌های روایت داستان آشنا می‌کند.

سید جمال حقیرالسادات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: کتاب «کاش تو را می دیدم» را مژگان شیخی در 110 صفحه به رشته تحریر درآورده است که توسط انتشارات قدیانی در نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عرضه می‌گردد.

وی تصریح کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) در روز اول ذی القعده سال 173 ه.ق  چشم به جهان گشود. القابی چون معصومه، حمیده، طاهره، رضیه، سیده و ... را برای ایشان ذکر کرده‌اند. مستندات تاریخی نشان می‌دهد که سبب آمدن ایشان به قم، دیدار برادرش امام رضا(ع) بود که به دستور مامون به مرو آمده بود، ایشان در مسیر حرکت به مرو وقتی به ساوه رسید بیمار شد و سپس به قم آمد و در خانه موسی بن خزرج بن سعد سکنی گزید. وفات آن بزرگوار در سال 201 ه ق رخ داد.

کارشناس امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: این کتاب با نثری روان و قابل فهم به شکل روایت داستانی خوانندگان را با شرایط و زمان‌های روایت داستان آشنا می‌کند. و همچنین سعی در ارائه تصویری دقیق از مجاهدت‌های حضرت فاطمه معصومه(س) در راه اعتلای دین خدا و حمایت‌های آن بزرگوار از امام هشتم (ع) در دوران خفقان ظلم دارد.

انتهای پیام