• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-13390-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیر یک مدرسه استثنایی مطرح کرد؛

نبود دبیرستان دخترانه استثنایی در تایباد مشکلی اساسی برای ادامه تحصیل

مدیر مدرسه استثنایی جامی در تایباد گفت: دختران استثنایی بعد از اتمام دوران 6 ساله ابتدایی به دلیل نبودن دبیرستان ازادامه تحصیل انصراف می‌دهند.

حمید فاروغی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص عدم دبیرستان دخترانه استثنایی در تایباد اظهار کرد: متاسفانه شهرستان تایباد از داشتن دبیرستان دخترانه برای این قشر مظلوم و آسیب‌پذیر محروم است و باید دانش‌آموزان جهت ادامه تحصیل به مدارس شبانه‌روزی مشهد بروند.

وی به مشکلات مهم در ادامه تحصیل این گروه اشاره کرد و افزود: بیش از 50درصد این دانش‌آموزان از وضعیت اقتصادی مطلوبی برخوردار نیستند و تحصیل در شهری دیگر متحمل هزینه‌های گزاف است گذشته از آن بافت سنتی شهرستان اجازه تحصیل به دختران در مشهد را نمی‌دهد و بیشتر دانش‌آموزان از تحصیل در رده‌های بالاتر انصراف می‌دهند.

مدیر این آموزشگاه گفت: اکنون 50 دانش‌آموز استثنایی دختر و پسر در پایه ابتدایی در شهر تایباد در این آموزشگاه مشغول تحصیل هستند که شامل نابینایان، ناشنوایان، معلولان ذهنی، معلولان جسمی و حرکتی و... است.

وی ادامه داد: طبق مصوبات دولت در مدارس استثنایی باید علاوه بر وجود آموزگار استثنایی از افراد با تخصص‌های مشاور، گفتار درمان، مربی بهداشت، کار درمان، مربی پرورشی و... به صورت تیم ویژه کلینیکی استفاده شود اما به دلیل عدم اعتبارات کافی اکنون این مرکز از متخصص کاردرمان محروم است و خانواده‌ها مجبور به پرداخت هزینه‌های بالا برای این مشکل هستند.

فاروغی با اشاره به مشکلات مهم در این آموزشگاه، مطرح کرد: هزینه‌های بالای دارو، نداشتن رمپ، سرویس‌های بهداشتی نامناسب با توجه به وضعیت مالی پایین خانواده‌ها نیازمند حمایت است.

انتهای پیام