• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-8584-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس اتحادیه صنف بار فروشان مشهد:

کاهش قیمت ارز بر میوه‌های وارداتی اثر بلند مدت دارد

رئیس اتحادیه صنف بار فروشان مشهد گفت: کاهش قیمت ارز بر میوه‌های وارداتی تاثیرگذار بوده و این اثر بلند مدت است.
 
حیدر ساکن برجی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص تاثیر کاهش قیمت ارز بر میوه، اظهار کرد: این کاهش به طور مستقیم اثر نداشته مگر بر روی یک‍‌سری میوه‌های وارداتی مانند موز و آناناس تاثیر بگذارد.
 
وی ادامه داد: این اثرات کوتاه مدت نخواهد بود زیرا تا زمانی که ثبت سفارش انجام گیرد، یک بازه زمانی 20 روزه و یا یک ماهه را در بر خواهد گرفت. 
 
رئیس اتحادیه صنف بار فروشان مشهد افزود: از نظر روانی نیز ثاثیرگذار است به گونه‌ای که فروشنده بداند که فردا روزی که کالا وارد کشور می‌شود با قیمت تمام شده پایین‌تری است.
 
ساکن برجی بیان کرد: اگر این کاهش قیمت ارز را بر محصولات ایرانی مقایسه کنیم، اثر غیرمستقیم دارد زیرا به طور مثال در حال حاضر سیب درختی که پاییزه است را ذخیره‌سازی می‌کنند، اگر بدانند که ارز افزایش پیدا کرده قطعا اعلام می‌کنند که صادرات آن قابل توجیه است و بیشتر از آن چیزی که برای بازار عرضه شود، امکان دارد به مکان‌های دپو و سردخانه‌ها وارد شود و در آینده صادر کنیم.
 
وی در خصوص وضعیت میوه‌های نوبرانه نیز، تصریح کرد: در حال حاضر میوه‌های موجود در بازار تمام فصلی است، اکنون نارنگی دیگر جا افتاده اما در خصوص خرمالو به عمده نرسیده و عرضه آن کم است اما در چند روزه آینده سطح توزیع آن بیشتر خواهد شد.
 
رئیس اتحادیه صنف بار فروشان مشهد اضافه کرد: در حال حاضر نیز لیموشیرینی که باید عرضه شود، نرسیده است و آن‌هایی که عرضه می‌شود عمدتا کال است.

انتهای پیام