• چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 978-7091-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی خبر داد:

تشرف 4000 هیئت مذهبی به مشهد

رئیس شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی گفت: حدود 4000 هیئت مذهبی از سراسر کشور به مشهد مقدس مشرف می‌شوند و بیش از 150 هزار هم زائر پیاده در مسیرهای منتهی به مشهد داریم که به حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف می‌شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص نظارت بر هیئات مذهبی‌ای که به مشهد مشرف می‌شوند، اظهار کرد: حدود 4000 هیئت مذهبی از سراسر کشور به مشهد مقدس مشرف می‌شوند و  270 ایستگاه صلواتی در جاده‌های منتهی به مشهد مقدس در خدمت زائرین حضرت رضا(ع) هستند که ان‌شاءالله امیدواریم بتوانیم برنامه‌های باشکوه و با عظمتی را داشته باشیم.

وی ادامه داد: فردا و پس فردا ظهر در روز شهادت امام رضا (ع)، همایش رضویون در صحن جامع رضوی با حضور هیئات مذهبی سراسر کشور همراه با نماز ظهر برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هیئات مذهبی خراسان رضوی تصریح کرد: نظارت در اکیپ‌های متعددی با حضور بازرسین انتظامات، شورای هیئات مذهبی و پرسنل اداره کل تبلیغات اسلامی در قالب تیم‌های سه نفره در مسیر جاده‌ها و سطح شهر انجام می‌شود و این افراد، نظارت و بررسی موارد ورود و تردد هیئات و نظارت بر ایستگاه‌های صلواتی را بر عهده دارند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: ما هیئات مذهبی‌ به آن صورت که بخواهند تخلفی کنند، نداریم؛ ولی اگر افرادی مزاحمت یا ناهنجاری‌های صوتی ایجاد کنند و یا سد معبر کنند، به آن‌ها تذکر داده خواهد شد و ان‌شاءالله مواردی که گزارش شود، رفع می‌شود.

انتهای پیام