• چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-7287-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

زیارت پیاده امام رضا (ع)، راه رسیدن به درجات متعالی

یک عکاس گفت: برای من همواره سوال بوده که چه می‌شود عده‌ای هر ساله پیاده راهی مشهد می‌شوند. اما چند روزی که با آن‌ها همراه بودم، دریافتم که درخشندگی یک دُر نمایان نخواهد شد؛ مگر آن که صیغل داده شود. از همین سختگی کشیدن‌‌هاست که فرد به درجات متعالی دست پیدا خواهد کرد.

رضا حیدری در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان در مراسم افتتاح نمایشگاه گروهی «رد پایی که دریا شد» بیان کرد: پیشینه فرهنگی هر عکاس، اولویت‌ها را برای او مشخص می‌کند. برای یک عکاس مسلمان قطعا امام رضا(ع) یک اولویت محسوب می‌شود. در واقع عکاسی از لحظات و حضور در این حال و هوا نصیب هر کسی نمی‌شود، تا این که این پروژه پیشنهاد شد و بنده با افتخار حضور پیدا کردم.

وی تصریح کرد: مطمئنا نسبت به هر موضوعی شناخت وجود دارد و ایمان ما را تقویت می‌کند. برای من همواره سوال بوده که چه می‌شود عده‌ای هر ساله پیاده راهی مشهد می‌شوند. اما در این چند روز که با آن‌ها همراه بودم، دریافتم که درخشندگی یک دُر نمایان نخواهد شد مگر آن که صیغل داده شود و از همین سختگی کشیدن‌‌هاست که فرد به درجات متعالی دست پیدا خواهد کرد.

این عکاس اظهار کرد: بعضی از آدم‌ها به محض پرسیدن این سوال که به چه دلیلی راهی مشهد شده‌اند، می‌گریستند. من واقعا از درک پیام این اشک ناتوان هستم، برخی از حرف‌ها را نمی‌توان در قالب کلام وارد کرد و واکنش‌هایی مانند گریستن خود بیان کننده پیامی هستند.

وی اضافه کرد: در خصوص پرتره دو موضوع مطرح است؛ برخی می‌گویند پرتره چهره فرد را به ما می‌شناساند و دیدگاه دیگری وجود دارد که  چهره ما بیان‌کننده ویژگی‌ها و خصوصیات ما هستند. از کوزه همان برون تراود که دراوست؛ چشم‌های ما زبان دل ما هستند و بهترین نوع دیالوگ کردن به واسطه پرتره صورت بگیرد.

انتهای پیام