• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-8790-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

محکومان زندانی خواف کمتر از 100 نفر هستند

عکس تزئینی است
رئیس دادگستری خواف گفت: بررسی‌های اخیر قضایی در این شهرستان نشان از کاهش 50 درصدی جمعیت کیفری دارد و هم اکنون تعداد محکومان زندانی خواف، کمتر از صد نفر هستند.

علی رضازاده در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان عنوان کرد: آگاهی‌بخشی عمومی با همکاری سایر ادارات از جمله آموزش و پرورش، به منظور ارتقای سطح آگاهی مردم و به ویژه نسل جوان و دانش آموزان با مسائل حقوقی و آسیب‌های اجتماعی اجرا می‌شود.

وی گفت: در رسیدگی به پرونده‌های قضایی، نگاه دادگستری به حبس‌زدایی است و در پرونده‌های کیفری به استثنای جرایم خشن و سنگین، سعی بر نفرستادن متهم به زندان است.

رئیس دادگستری خواف اظهار رکد: 40 درصد دعاوی حقوقی وارده به دادگستری خواف مربوط به اختلافات خانوادگی است و در این پرونده‌ها، نبود مهارت‌های ارتباطی بین زوجین مشهود است.

رضازاده، ازدواج زودهنگام، ازدواج‌های تحمیلی و ضربدری، اعتیاد، بیکاری، دخالت خانواده‌های زوجین، سهولت در ارتباطات فضای مجازی و ارتباط‌های غیر اخلاقی را از مهم‌ترین عوامل زمینه‌ساز طلاق برشمرد.

وی گفت: بازداشتگاهی به ظرفیت پذیرش 200 متهم در حال ساخت است و ساخت آن دشواری اعزام متهمان به زندان تربت‌حیدریه را از پیش پای دادگستری و بستگان متهمان برمی‌دارد.


انتهای پیام