• جمعه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9710-7088-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

الهامی: در شرایط سخت اقتصادی، موفقیت فوتبال حال کشور را خوب می‌کند

مربی تیم پدیده گفت: مردم در شرایط سخت اجتماعی‌اقتصادی به سر می‌برند و امیدوارم موفقیت فوتبال بتواند برای لحظاتی هم که شده، امید به جامعه تزریق کند.

ساکت الهامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص آغاز ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ اظهار کرد: در بازی نخست مقابل یمن، شاهد یکی از قاطع‌ترین شروع‌های ایران در جام ملت‌های آسیا بودیم. کیفیت فوتبال‌ تیم ملی نسبت به چیزی که توقع داشتیم، بهتر و باصلابت‌تر بود.

وی افزود: افزایش تعداد تیم‌های شرکت‌کننده باعث شده پیش‌بینی سخت شود. همانطور که تا اینجا دیده‌ایم، تیمی مثل سوریه با این قدرت جام را آغاز کرده و این مسائل کار را برای پیش‌بینی سخت می‌کند اما فکر می‌کنم اگر اتفاق خاصی نیافتد، باز هم برای مرحله نیمه‌نهایی، تیم‌های ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا، عربستان و ایران رقبای اصلی برای رسیدن به قهرمانی باشند.

الهامی افزود: عیار‌ واقعی تیم‌ها در مرحله حذفی مشخص خواهدشد. مباحث بدنی و قرار داشتن در شرایط مسابقه، در کنار آنالیز مناسب رقبا، در مرحله حذفی از اهمیت بالایی برخوردار است. شانس هم البته در این خصوص دخیل است، اما در کل تیم‌ها به دو گروه تقسیم شده‌اند. تیم‌هایی که برای قهرمانی می‌جنگند و تیم‌هایی که برای کسب تجربه و حضوری آبرومندانه در امارات هستند.

ساکت الهامی با اشاره به اینکه در مرحله حذفی، برای رسیدن به فینال باید ۴ مسابقه در بازه زمانی کوتاه برگزار کنیم، تصریح کرد: اینجاست که مباحث مربوط به آمادگی بدنی، به شدت خودش را نشان می‌دهد. ریکاوری مناسب و شخصیت تیمی بالا نیز در این ماجرا دخیل است که خوشبختانه فکر می‌کنم تیم ملی ایران از شخصیت بالایی برخوردار است.

مربی تیم پدیده گفت: اگر اتفاقات عجیب و غریب در این دوره برای تیم ملی، مثل اخراج پولادی در دیدار با عراق در سال ۲۰۱۵  رخ ندهد، می‌توانیم به افتخارات بزرگی دست یابیم.

الهامی در خصوص دیدار اتی تیم ملی مقابل ویتنام گفت: دیدار ویتنام و عراق را دیدم، هرچند ویتنام تیم خوبی نشان داد اما بعید می‌دانم این تیم بتواند زحمتی برای بازیکنان ما ایجاد کند. فقط آیتم سرعت دارند اما آن هم به شکلی نیست که بتواند ما را اذیت کند.

پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص درگیری میان کی‌روش و برانکو گفت: اینها مسائل شخصی‌ست و نباید به تیم وارد شود. از رسانه‌ها خواهش می‌کنم که به این دعواهای حاشیه‌ای در این روزهای حساس نپردازند. اصلا چیزی نبوده که بخواهیم تیم ملی کشورمان را فدای دعوای ۲ شخص کنیم. امروز که مردم با شرایط سخت اجتماعی‌اقتصادی روبه‌رو هستند، فوتبال یکی از معدود چیزهایی ست که می‌تواند حال جامعه را خوب کند، پس لطفا اجازه ندهیم که مسائل حاشیه ای امیدمان را ناامید کند.

الهامی تاکید کرد: امیدوارم تیم ملی به بهترین شکل ممکن با مربی بادانش و بازیکنان توانمندش، در امارات موفق باشد و شاهد رقم خوردن لحظاتی پر از شور و شعف برای جامعه باشیم.

انتهای پیام